Japonki wspierają ludzi pracujących wysyłając im zdjęcia... nóg

Japonki znalazły dziwny sposób na wspieranie osób, które muszą siedzieć w biurach. Kobiety wrzucają na media społecznościowe zdjęcia swoich nóg. Internauci bardzo szybko podchwycili akcję i zaczęli robić memy.

Złoty Tydzień w Japonii to czas świąt państwowych. Wypada on na przełomie kwietnia i maja. To jedna z najdłuższych przerw wakacyjnych w kraju. Większość Japończyków ma w tym czasie wolne. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia i podczas, gdy jedni się doskonale bawią, drudzy siedzą w biurach.

Złoty Tydzień w Kraju Kwitnącej Wiśni

Mieszkanki Japonii postanowiły wesprzeć psychicznie osoby, które podczas obchodów Złotego Tygodnia muszą pracować. Kobiety wrzucają na Twittera zdjęcia swoich nóg.

Japonki do zamieszczania zdjęć używają hasztaga #ShowLegToSupportForSalarymen (tł. Pokaż nogi, żeby wesprzeć osoby harujące w biurze).

Internauci naśmiewają się z Japonek

Dziwna akcja szybko zwróciła uwagę wielu internautów. Pod hashtagiem niemal natychmiast pojawiły się nie tylko nogi pań. Na Twitterze znajdziemy również męskie nogi w rajstopach, nogi wojowników sumo, zwierząt, a nawet dziwnych ryb.

Jednym słowem, internauci zaczęli tzw. "trollowanie", czyli naśmiewanie się z akcji Japonek. Co więcej, użytkownicy zastanawiają się, dlaczego nikt nie wspiera pracujących kobiet?

Źródło: BuzzFeed

Więcej: