Kasia Moś - kim jest polska reprezentantka na Eurowizję 2017?

Kasia Moś to polska reprezentantka na Eurowizję 2017. Jej piosenka "Flashlight" została dostrzeżona przez jury i fanów jako potencjalny hit konkursu w Kijowie. Kim jest Kasia Moś i jakie ma szanse na zwycięstwo w Kijowie?

Kim jest Kasia Moś, reprezentantka Polski na Eurowizji 2017 i jakie są jej szanse na wygraną w konkursie? W polskich preselekcjach zdobyła 19 punktów i zwyciężyła wyraźną przewagą, pokonując m.in. Rafała Brzozowskiego, Carmell i Isabell Otrębus Larsson. Choć Kasia uważana była za faworytkę preselekcji, to jednak sama zwycięstwa się nie spodziewała. Ostatecznie dostała najwięcej głosów od jury, co zadecydowało o jej wygranej.

"Flashlight" Kasi Moś czy "Color of Your Life" Michała Szpaka - która piosenka lepsza?

Kasia Moś - kim jest i skąd ją znamy?

Polska reprezentantka na Eurowizję w Kijowie z pewnością nie jest amatorką w tym, co robi. Śpiewem zajmuje się od wielu lat. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako 15-latka zaczęła uczęszczać na zajęcia wokalne. Na swoim koncie ma już współpracę m.in. z założycielką girlsbandu The Pussycat Dolls, Kelly Osbourne, Carmen Electrą czy Evą Longorią, dla której fundacji dawała charytatywny koncert. Zdarzyło się jej nawet grać koncert w klubie Viper Room, należącym do bankrutującego ponoć Johnny'ego Deppa. Obecnie znana jest m.in. z udziału w kampanii reklamowej jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, a także z wcześniejszego udziału w programie Must Be The Music, w którym dotarła do finału i zajęła 3. miejsce.

Co ciekawe, Kasia Moś już dwukrotnie próbowała swoich sił w polskich preselekcjach do Eurowizji. W 2006 i 2016 roku - niestety, wtedy nie udało się jej wygrać. Ale, jak widać, do trzech razy sztuka!

Polska piosenka na Eurowizję 2017

Kasia Moś będzie reprezentować Polskę w Kijowie z utworem "Flashlight", który prezentujemy Wam poniżej. Życzymy Kasi sukcesu!

RadioZET.pl/SA