Nowy serial o Jagiellonach. Mówi się o polskiej „Grze o Tron"

Plotki się potwierdziły! Jacek Kurski ujawnił, że Telewizja Polska pracuje nad serialem opowiadającym o Jagiellonach. Zdaniem obecnego prezesa TVP produkcja ma trafić na antenę wiosną 2017 roku. Serial wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie będzie nosił tytułu „Złoty wiek", ale „Koronowa Królowej". Na kiedy zaplanowana jest premiera?

Serial o Jagiellonach w TVP

Początkowo mówiło się, że serial miał zastąpić w ramówce „Klan”. Telenowela jednak, dzięki akcji fanów rodziny Lubiczów, nie zniknęła z anteny, a TVP przedłużyła umowę z producentami. Premiera produkcji o Jagiellonach została więc przesunięta. O historyczno-kostiumowy serial postanowiła upomnieć się podczas przesłuchania w ostatnim etapie konkursu na prezesa TVP Joanna Lichocka.
Jacek Kurski przyznał, że projekt serialu na podstawie scenariusza Marii Ciunelis jest już w zaawansowanym stadium. Serial ma jednak nosić tytuł nie jak zapowiadano wcześniej, „Złoty wiek”, ale „Korona królowej”. Jego akcja będzie się rozgrywać w XVI wieku w Polsce.

Kiedy „Korona Królowej" w TVP?

- Dwa odcinki będą nadawane prawdopodobnie w weekend, od wiosny 2017 roku - zapowiedział Jacek Kurski. Fani opowieści historycznych będą musieli więc jeszcze trochę poczekać.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie obsada serialu i kto będzie go reżyserował. 

Radio ZET/SI