Kobieta to kapitan, a majtkiem jest kot. Niezwykły duet opływa świat [GALERIA]

Liz Clark i kot Amelia to naprawdę zgrany duet. We dwójkę żeglują po całym świecie. Ten kot widział prawdopodobnie więcej świata, niż niejeden z nas. 

Liz Clark zawsze marzyła o dalekiej, samotnej podróży. Przez dwa lata remontowała starą, zdezelowaną łódź. Postanowiła wypłynąć i spełniać swoje marzenie, które lekko zmodyfikowała. Kobieta przestraszyła się zupełnej samotności i wzięła ze sobą na pokład kociaka

Mogłoby się wydawać, że kotu obecność wody będzie mocno doskwierać, jednak zwierzak bardzo dobrze zaadaptował się do panujących warunków. Żaglówka stała się dla niego przydomowym ogródkiem, a pływające delfiny ptakami za oknem. Czasem do pary podróżników dołączają znajomi i rodzina. Wtedy większą grupą podbijają świat. 

Widać, że kot bardzo dobrze się czuje na łodzi. Kobieta nie musi zbytnio się przejmować jego obecnością, zwierzak najczęściej wpatruje się w horyzont. Natomiast gdy schodzą na ląd, Amelia bardzo się pilnuje. Zachowuje się zupełnie jak pies, chodzi przy nodze i nie odpuszcza właścicielki na krok. 

Liz Clark i Amelia mają rzesze fanów na Instagramie. Ich profil obserwuje prawie 50 tys. internautów.

Marzenia o podróżowaniu

Wiele osób marzy o podróży dookoła świata. Niestety, nie każdy ma odwagę, żeby to zrealizować. Czasem potrzebny jest też odpowiedni impuls, który pomoże podjąć decyzję. Tak było w przypadku 31-letniej Megan Sullivan, która dowiedziała się, że ma nowotwór. Przerażona diagnozą kobieta postanowiła spełnić swoje marzenie o wyjeździe. Zwiedziła 12 krajów, leciała 15 razy samolotem, pokonała prawie 45,5 tys. kilometrów, zobaczyła 7 cudów świata w zaledwie 13 dni. Jest co podziwiać!

Inni swoją pasję podróżowania łączą z pracą. Murad i Nataly Osmann to małżeństwo, które razem przemierza świat. Zdjęcia z ich podróży stały się bardzo popularne. Wszystkie mają wspólną cechę - na każdej fotografii widać trzymające się dłonie oraz plecy modelki. Publikowane są na profilu na Instagramie i Facebooku „Follow me"

Radio ZET/MB

Więcej: