Krzysztof Jaryczewski przeszedł przeszczep wątroby

Krzysztof Jaryczewski, polski muzyk, pierwszy wokalista legendarnego Oddziału Zamkniętego, przeszedł operację, która uratowała mu życie. Dostał nową wątrobę i we wzruszających słowach postanowił za nią podziękować.

Pierwszy wokalista Oddziału Zamkniętego - legendarnej polskiej formacji rockowej - przeszedł operację przeszczepu wątroby, która uratowała mu życie. Krzysztof Jaryczewski przebywał pod opieką Centralnego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Warszawie od początku stycznia, czekając na znalezienie dawcy. Ostatecznie to się udało i jeszcze w drodze "po wątrobę" artysta podzielił się zdjęciem z podróży na operację.

Teraz, kiedy jest już po operacji, muzyk postanowił we wzruszającym wpisie podziękować za "drugą szansę".

"Siedzę sobie tak w dobrym szpitalu z dobrymi ludźmi 3 dzień po przeszczepie wątroby. Myślę, że to akt braterstwa z pozoru obcych sobie ludzi. Dostałem część kogoś bez której nie mógł bym żyć. Nie wiem kto to i nie chcę wiedzieć,wiem, że jest bratem/siostrą. Dziękuję Ci człowieku. Obiecałem też że zaopiekuję się nią najlepiej jak będę potrafił. Może to co piszę wyda się infantylne i trywialne... ale tego dziecka nie mam zamiaru w sobie zabijać i tak właśnie czuję.Piszę to zwłaszcza w obliczu agresji, wrogości i zabijania się codziennego ludzi na świecie... Braci i sióstr... Smutne to i przygnębiające... mimo mojej osobistej radości z tego, że żyję i wyniki są zadowalające. Dobrze rockuje. Tuż przed zabiegiem na stole krzyknąłem do anestezjologa Lets Rock'roll... uśmiechnął się po chwili i powtórzył. Tak się zaczęła moja kolejna przemiana. Dziękuję Wam wszystkim za dobrą energię i do zobaczenia na szlaku" - napisał na Facebooku.

Krzysztof Jaryczewski z Oddziałem Zamkniętym był od początku kariery grupy do roku 1985, kiedy to jego problemy ze zdrowiem doprowadziły do odejścia z zespołu. Z Odziałem Zamkniętym wydał dwie płyty. Obecnie działa jako wokalista formacji Jary OZ.

Życzymy mu szybkiego powrotu do pełni sił!

RadioZET.pl/SA/Facebook

Więcej: