Włoska gwiazda YouTube Marzia Gaggioli reprezentantką Polski na Eurowizji?

Marzia Gaggioli jest dobrze znana internautom ze swoich piosenek, które śpiewa w wielu językach - nawet nie znając ich. Teraz Włoszka postanowiła iść krok dalej: chce reprezentować Polskę na Eurowizji.

Kilka dni temu jeden z internetowych serwisów muzycznych zapytał swoich czytelników, kogo chcieliby widzieć jako reprezentanta Polski na Eurowizji w Kijowie. Wśród zaproponowanych artystów, w tym tych już zgłoszonych do udziału w polskich preselekcjach, znalazła się Marzia Gaggioli - 32-letnia Włoszka, gwiazda internetu, znana ze swoich - oryginalnych, trzeba przyznać - piosenek. Ku zaskoczeniu wszystkich, zyskała ponad 32 procent poparcia i zdeklasowała rywali - Margaret, Cleo, Gosię Andrzejewicz, Mateusza Magę czy Kaję Paschalską. Gaggioli zareagowała na to natychmiast, informując fanów, że zgłosiła do polskich preselekcji swoją piosenkę - "Nie poddam się". Na swoim Facebooku napisała: "Warto walczyć o Polskę!".

Kim jest Marzia Gaggioli?

Marzia Gaggioli jest dobrze znana internautom w wielu krajach dzięki jej kanałowi na YouTube, na którym prezentuje swoje kompozycje. W Polsce zasłynęła z utworów "Jestem tutaj", I don't speak polsku" czy "Szalona dla ciebie". Artystka zaskakuje przede wszystkim tym, że wielu języków, w których śpiewa - a są to też, poza polskim, angielski, niemiecki, indonezyjski, chiński, japoński czy rosyjski - po prostu nie zna. Ale właśnie na tym polega fenomen gwiazd sieci. Wiele osób traktuje ją z przymrużeniem oka, zdaje się jednak, że ma też grupę fanów, którzy podchodzą do niej z życzliwością.

"To włoska piosenkarka, autorka piosenek i kompozytorka (...). Komponuje, śpiewa, gra, aranżuje i nagrywa swoje piosenki w różnych językach i stylach. Jak dotąd skomponowała ponad 1200 piosenek (...) - pisze o sobie na YouTube. "Ma także inną pasję: uwielbia malować i szkicować, pisać książki fantasy oraz kręcić i edytować własne materiały filmowe" - dodaje.

Jak widać, Marzia Gaggioli jest bardzo wszechstronnie utalentowaną osobą. Teraz do tego pragnie dorzucić jeszcze występ na Eurowizji 2017 w roli reprezentantki naszego kraju. Niestety, nawet gdyby Marzia bardzo chciała wystąpić w konkursie jako przedstawicielka Polski, to i tak byłoby to nie możliwe z powodu regulaminu, w którym TVP wyraźnie zaznacza, że udział jest zarezerwowany dla osób z polskim obywatelstwem.

Podobno fani już piszą w tej sprawie do Telewizji Polskiej. Czy to się uda? Trudno przewidzieć. Oto utwór "Nie poddam się", którym Gaggioli chce reprezentować Polskę. Artystka stworzyła nawet do niego teledysk w stylistyce Lady Gagi.

Myślicie, że dostałaby się do pierwszej dziesiątki?

RadioZET.pl/SA

Więcej: