Zagraniczne media zachwycają się Michałem Szpakiem. Polak faworytem?

Eurowizja 2016 zbliża się wielkimi krokami, a nasz reprezentant nie przestaje zachwycać, także poza granicami Polski. Po jego występie w Tel Awiwie portal „Good Evening Europe” zastanawia się, skąd u Polaka tak fantastyczny głos!

Przed finałem Eurowizji kariera Michała Szpaka nabiera tempa. Polak bierze udział w licznych międzynarodowych konkursach, aby jeszcze lepiej przygotować się do tego najważniejszego, w Sztokholmie.

Po fenomenalnym wykonaniu „Color of Your Life” w Tel Awiwie, znany zagraniczny portal „Good Evening Europe” pozwolił sobie na słowa uznania pod adresem naszego reprezentanta.

"

Występ Michała Szpaka był najlepszy. Co, do cholery, wsypali temu chłopakowi do wody? On jest po prostu fantastyczny! Jest nie tylko polskim Jackiem Sparrowem, ale też Placido Domingo. Świetne połączenie! – czytamy na goodeveningeurope.net. "

Te pozytywne recenzje pojawiły się po tym wykonaniu.

Szpak podbija publiczność

Entuzjastycznie występ Szpaka przyjęła także publiczność w Amsterdamie. Widzowie z Holandii, którzy mieli okazję 9 kwietnia oglądać występ Polaka na żywo, wspólnie nucili refren piosenki. To dobry prognostyk przed finałem w Sztokholmie. Wygląda bowiem na to, że „Color of Your Life” jest znane nie tylko polskiej publiczności.

Sam Szpak pytany o szanse na zwycięstwo, raczej nie stawia się w roli faworyta. Wokalista chce skupić się na aspektach wokalnych i jak zapowiedział, raczej zrezygnuje z dodatkowych z fajerwerków i układów tanecznych.

"

Jestem osobą, która do muzyki podchodzi w sposób naturalny. Nie będę wymyślał żadnych układów choreograficznych, nie będę robił na scenie żadnych fiflaków. Po prostu stanę i będę czarował swoim głosem, spojrzeniem i mową ciała – tłumaczył artysta. "

Dodamy tylko, że konkurencja nie śpi. Jeden z rywali Michała, Alexander Ivanow planuje zrobić spektakularne show. 24-latek wymyślił sobie bardzo oryginalną scenografię występu. Wokalista chce wykonać utwór „How to Fly” w stroju Adama. Na scenie mają pojawić się też wilki.

Czy Michał Szpak obroni się głosem? Przekonamy się o tym w dniach 10-14 maja.

Radio ZET/SJ

Więcej: