Przypadkowy dotyk dłoni… a Ty poczułbyś się wyróżniony?

Dwóch youtuberów z Francji muskało dłonią przypadkowo spotkanych mężczyzn w galerii handlowej. Niektórzy byli oszołomieni tą prowokacją, inni odwzajemnili ten „miły” gest. A Ty jakbyś zareagował?

Jedno jest pewne – autorzy żartu muszą mieć duży dystans do siebie i nie lada odwagę, by pozwolić sobie na tak nietypowy gest w miejscu publicznym.

Całe zdarzenie miało miejsce we Francji, w centrum handlowym. Youtuberzy zaczepiali tylko panów, z którymi mijali się na ruchomych schodach. Oprócz dotknięcia dłonią, czasem puszczali im także oczko.

Reakcje były skrajne – od uśmiechu po agresję… nie tylko słowną.

Całe szczęście, że autorom wkrętu nic się nie stało. Sądząc po niektórych reakcjach panów, eksperyment mógł zakończyć się bijatyką.

Rączki przy sobie!

Odpowiednie zachowanie w kontaktach z innymi ludźmi przysparza czasem nie mało problemów i stresu. Nawet zwykłe przywitanie czasem przysparza kłopotliwych sytuacji, bowiem ludzie różnie reagują na dotyk, np. dłoni.

Tę kwestię zbadali naukowcy Aalto University oraz University of Oxford. O udział w badaniu poproszono 1300 osób z Finlandii, Anglii, Włoch, Francji i Rosji. Każda z osób musiała wskazać miejsca na ciele, których dotykanie im nie przeszkadza. Badanie dotyczyło kontaktów z partnerem, ciocią czy nieznajomym. Nie zaskoczy Was na pewno fakt, że „im bliższa jest nam dana osoba, tym większy jest obszar ciała, którego może dotknąć”.

Wyniki badań przedstawiono za pomocą dwóch grafik. Dowiecie się z nich, których miejsc możemy dotykać, a od których powinniśmy się trzymać z daleka.

A gdyby Ciebie ktoś delikatnie musnął dłonią, jaka byłaby Twoja reakcja?

Radio ZET/SJ

Więcej: