Paznokieć jako touchpad! Pomoże w każdej sytuacji

Robisz wiele rzeczy jednocześnie? Często przebywasz w zatłoczonych miejscach, w których nie chcesz ciągle wyjmować swojego smartfona? Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology stworzyli rewolucyjny wynalazek - miniaturowy touchpad!

Touchpad NailO

Badacze z MIT skonstruowali innowacyjne urządzenie - sztuczny paznokieć NailO, działający jak touchpad. To miniaturowy i bardzo funkcjonalny wynalazek, dzięki któremu przez potarcie kciuka możemy sterować schowanym w kieszeni telefonem lub oddalonym od nas laptopem. NailO zastępuje myszkę - możemy na przykład bez oderwania od gotowania zmienić muzykę w laptopie.

Co ciekawe, urządzenie ma zapamiętywać gesty właściciela, co może być bardzo przydatne podczas formalnych spotkań, gdy na przykład musimy wyłączyć dzwoniący telefon w torebce. Przyszłość wynalazku polega na traktowaniu go jak przedłużenie ciała - maleńki touchpad jest prawie niezauważalny i szybko się do niego przyzwyczajamy.

NailO - sterowanie paznokciem

NaiO, który przypomina dekoracyjny paznokieć, zawiera liczne czujniki dotykowe, akumulator i Bluetooth. Mechanizm jest wciąż unowocześniany.

Twórcy NailO zamierzają wypuścić na rynek różne wzory i kolory tzw. gładzika. Chcą, by produkt w pełni spełniał oczekiwania użytkowników, dla których ważny jest także wygląd urządzenia. NailO ma być używany w różnych sytuacjach, dlatego pokryty jest wieloma kolorowymi naklejkami, które pasują do różnych strojów czy okazji. Zewnętrzną nakładkę NailO można wymieniać na inną, dopasowaną do indywidualnych upodobań.

Naukowcy wciąż rozwijają zastosowanie NaiO, dlatego produkt nie pojawi się w tym roku na rynku. Pierwsze modele trafią do sklepów prawdopodobnie za 2-3 lata.

źródło: YouTube/MIT

Wpadłaś w rutynę codzienności? Oto poradnik pozytywnego spełnienia!

Więcej: