Nocleg w samolocie, czy w kopalni? TOP 5 najdziwniejszych hosteli

Nie tylko drogie hotele i ekskluzywne miejsca wypoczynku są celem turystów z całego świata. Często właściciele obiektów wypoczynkowych stawiają na oryginalność i ciekawy wystrój wnętrz. Przedstawiamy subiektywny ranking 5 najbardziej oryginalnych hosteli na świecie.

Hostele przyciągają tłumy ludzi nie tylko ze względu na zachęcającą cenę noclegu. Wiele z tych placówek może pochwalić się efektownym designem i ciekawą ofertą atrakcji. Można powiedzieć, że niektóre kraje prześcigają się w oryginalności, a ich oferta znacznie odbiega od tradycyjnego miejsca zakwaterowania podczas wypoczynku. Zobaczcie pięć najciekawszych hosteli z różnych zakątków świata.

5. Hostel w kopalni soli

Na specjalną uwagę zasługuje hostel mieszczący się pod ziemią. Miejsce polecamy osobom, które szukają nietypowego noclegu podczas zwiedzania województwa małopolskiego. Miejsca do spania mieszczą się w samym sercu Kopalni Soli w Bochni. Warunki są dość skromne, ale wszystko zaprojektowano dla wygody gości. Wnętrze w drewniano-kamiennym stylu przeniesie odwiedzających do innych czasów. Nocleg można połączyć z nocnym zwiedzaniem kopalni. Niezwykłe przeżycia gwarantowane! Ceny za nocleg wahają się od 45 zł. do 70 zł.

4. Hostel na drzewie

Turecki hostel Kadir's Treehouse zapewnia noclegi w domkach na drzewie. Spanie w drewnianych chatkach to niemal jak powrót do dzieciństwa. Z okien rozciąga się malowniczy widok na okolicę, a do Morza Śródziemnego i ruin antycznego miasta można dojść w parę minut. Warto wziąć wygodne obuwie, bowiem do domków trzeba wspiąć się po drabinie. Ponadto Kadir’s Treehouses dysponuje dwoma barami oraz restauracją, która serwuje owoce morza. Cena noclegu zaczyna się od 13 euro za dobę.

3. Hostel w samolocie

Hostel Jumbo Stay w Sztokholmie proponuje swoim gościom nocleg we wnętrzu Boeinga 747, potocznie zwanego Jumbo Jetem. Biznesmen ze Szwecji znalazł nietypowe zastosowanie dla starego samolotu. Zamiast pozwolić, żeby ponad 30-letnia maszyna została rozebrana na części, przerobił ją na hostel. Hostel we wnętrzu Boeinga 747-200 stanął tuż obok lotniska Arlanda w Sztokholmie, a z jego najlepszego pokoju, znajdującego się w kabinie pilota, można obserwować pas startowy. Nocleg w hostelu kosztuje około 150 zł.

2. Hostel w stylu NRD

Hostel Ostel w Berlinie niewątpliwie wyróżnia się swoim wystrojem. Wnętrza przenoszą gości do czasów NRD, który jest tematem przewodnim dla tego oryginalnego budynku.  W środku można znaleźć meblościanki, ławy na korbkę, wzorzyste tapety, welurowe abażury oraz portret Honeckera na ścianie. Mimo komunistycznego wystroju wnętrz, zostały zachowane najwyższe standardy z myślą o bardziej wymagających klientach i biznesmenach. Hostel dysponuje również małym sklepikiem z gadżetami z epoki miłości do ZSRR. Cena noclegu zaczyna się od 15 euro za osobę.

1. Hostel Book and Bed

Jest pierwszym hostelem na świecie, gdzie śpi się na półkach z książkami. To miejsce jest spełnieniem marzeń moli książkowych. Hostel powstał w Tokio, na 7. piętrze wieżowca w dzielnicy Ikebukuro. W budynku Book and Bed na razie jest 1700 książek, w większości japońsko- i anglojęzycznych. Jednak właściciele chcą powiększyć księgozbiór do 3 tysięcy egzemplarzy. Oczywiście wszystkie są do dyspozycji gości. Noc kosztuje od 32 do 50 dolarów.

Radio ZET/JM

Więcej: