6-letnia diva czy tańczące dzieci, czyli najpopularniejsze virale w 2015 roku

Kończący się rok 2015 co chwilę przynosi nowe podsumowania. Tym razem dziennikarze amerykańskiej telewizji przedstawili zestawienie najpopularniejszych, krótkich filmów, którymi żył cały internet. 

Oglądały je miliony osób, niektóre są śmieszne, inne przerażające – najpopularniejsze filmy viralowe, czyli takie, które widział prawie każdy internauta. Kończący się rok był pod tym względem bardzo owocny.

Roztańczone dzieci, sukienka zmieniająca kolory czy 6-letnia diva – to tylko część filmów, które znalazły się w rankingu najpopularniejszych viralowych filmów 2015 roku przygotowanego przez dziennikarzy telewizji CNN.

Warto podkreślić, że film z udziałem ekspresyjnej 6-latki, która tańczy do recitalu Arethy Franklin ma w serwisie YouTube ponad 22 mln odsłon. Mała dziewczynka zyskała niesamowitą sławę, a internauci już okrzyknęli ją „Księżniczką światowego Internetu”.

Czas na podsumowania

Dziennikarze CNN pokusili się również o przygotowanie zestawienia najpopularniejszych zdjęć na Intagramie. W tym celu podliczyli ilość polubień fotografii, które przełożyły się na ich popularność. W rankingu prym wiodą modelki, piosenkarki oraz celebrytki.

Podsumowań dokonali nie tylko dziennikarze amerykańskiej stacji. Na początku grudnia 2015 roku serwis YouTube opublikował coroczne zestawienie najchętniej oglądanych filmów w mijającym roku. W tegorocznym zestawieniu bezkonkurencyjne okazały się tańczące dziewczynki, Justin Bieber i oczywiście pranki, czyli żarty, które potrafią przyprawić o zawał serca.

Rok 2015 podsumował również popularny portal społecznościowy Twitter. Na swoich stronach opublikował ranking najpopularniejszych retweetowanych wpisów w kończącym się roku. Na liście nie mogło zabraknąć zespołu One Direction i Caitlyn Jenner. W zestawieniu pojawił się jednak małe niespodzianki.

Czego Polacy szukali w Google?

To właśnie na to zestawienie czekało najwięcej polskich internautów. Jak co roku przedstawiciele największej przeglądarki na świecie przygotowali ranking haseł, które najszybciej zyskiwały popularność.

Lista 10 najpopularniejszych haseł może zaskakiwać, ale fakty są niepodważalne. Polacy najbardziej interesowali się filmem, polityką i internetowymi grami.

Radio ZET/SK

Więcej: