Wszystkie kraje świata przed 40-stką. Niezwykła podróż Norwega!

Do 2008 roku Gunnar Garfors był 85 krajach. To właśnie wtedy zdecydował, że zanim skończy 40 lat, chce odwiedzić wszystkie państwa na świecie. Do wypełnienia planu zostało mu wówczas jeszcze zwiedzenie 113 państw.

Sukces udało mu się osiągnąć 8 maja 2013 roku. Dzięki swojej pasji i podróżniczemu zacięciu, zyskał tytuł najmłodszej osoby, która odwiedziła wszystkie państwa na świecie. Miał wówczas 37 lat.

To właśnie wtedy postanowił napisać pierwszą książkę - "190: How I Ran Out Of Countries". Stworzył również własną stronę internetową, dedykowaną kolejnym podróżom. 

Gunnar Garfors i jego niezwykła podróż

- Po prostu musisz być bardzo zorganizowaną osobą i nauczyć się planować. Właśnie te dwie cechy pozwoliły mi na połączenie pełnoetatowej pracy z podróżowaniem - mówi Garfors. 

Okazuje się, że ten globtroter wcale nie wydawał na podróżowanie fortuny. Przemieszczał się najtańszymi liniami lotniczymi, rezerwował najtańsze hotele i nie wydawał pieniędzy na luksusowe jedzenie. Korzystał również z lokalnego transportu, a nie prywatnego samochodu. 

Gunnar Garfors i jego niezwykła podróż

W zeszłym roku, razem z 2 znajomych, udało mu się zwiedzić aż 19 europejskich państw w ciągu zaledwie 1 dnia! Wymagało to niezwykle skomplikowanego planu, w którym to między poszczególnymi podróżami były niewielkie odstępy czasowe. Do jakich krajów wtedy dotarł? Był w: Bułgarii, Macedonii, Kosowie, Serbii, Chorwacji, Bośni, Słowenii, Austrii, na Węgrzech, Słowacji, Czechach, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Szwajcarii i w Lichtensteinie. 24-godzinną podróż zakończył na 20 minut przed upływem doby.

Kim jest Gunnar Garfors?

Kim jest Gunnar Garfors?

Podróżnik jest Norwegiem. Pracuje w jednej z tamtejszych korporacji (Norwegian Broadcasting Corporation). Od kilku lat starał się połączyć zwiedzanie państw ze swoją pracą. Nie chciał rezygnować z żadnego z tych zajęć. Dlatego właśnie zaczął pracować w miejscu, w którym będzie mógł rozwijać się, podróżując przy okazji wyjazdów służbowych. 

Źródło: Business Insider/Daily Mail

Więcej: