Papież Franciszek wyda rockowy album!

Ciekawe wieści z Watykanu. Okazuje się, że papież Franciszek planuje podbój rynku muzycznego. Już niedługo na Waszych półkach może znaleźć się rockowy album prosto z Watykanu!

Zakończyła się właśnie trasa Ojca Świętego po Stanach Zjednoczonych, podczas której Franciszek spotkał się m.in. z Barackiem Obamą, przedstawicielami Kongresu i członkami kościoła katolickiego.

Wizyta papieża to jedno z najbardziej trendujących wydarzeń w USA. Amerykanie uczcili ją nawet tworząc zestaw emotek, na których widzimy jak papież zwiedza najbardziej znane amerykańskie zabytki i je hot doga. Na Twitterze najbardziej popularnymi hasztagami ostatnich dni są: #DopePope, #CatholicSwag czy #RockstarPope. Jak widać, papież Franciszek został królem social media.

Papież Franciszek wydaje płytę

Franciszek postanowił najwyraźniej wykorzystać swoją popularność i podbić rynek muzyczny. Parę dni temu, na stronie Rolling Stone, pojawiła się informacja, że papież wydaje album, który zatytułowany będzie "Wake Up". Już teraz możecie posłuchać pierwszej piosenki z longplaya, na którym znajdziecie 11 kawałków.

Produkcją albumu zajął się Tony Paglicua, którego kawałki zdominowały brytyjskie i włoskie listy przebojów w latach 70. Na płycie znajdziemy najbardziej znane i wzruszające przemówienia papieża, którym towarzyszył będzie muzyczny akompaniament - od pop-rockowego do chorałów Gregoriańskich.

Album "Wake Up" można już zamawiać na iTunesie. Jego premierę zapowiedziano na święta Bożego Narodzenia.

Hity muzyczne prosto z Watykanu

To nie pierwszy raz, kiedy Watykan udziela się na rynku muzycznym. W 2009 roku w sprzedaży pojawił się album, na którym usłyszeć można było litanie i chorały w wykonaniu Benedykta XVI oraz nagrania modlitw i czytań z Biblii.

Źródło: Independent

Więcej: