„Ktoś rozrzuca kiełbasy z trutką”. Youtuber stracił psa i ostrzega warszawiaków

 Ktoś otruł Barrego trutką na szczury. Znajomy weterynarz powiedział, że jacyś ludzie rozrzucają na Wawrze i Polu Mokotowskim kiełbasy z trutką napisał na swoim koncie na Facebooku jeden z członków popularnej grupy youtuberów Abstrachuje. Internauci są poruszeni i… wystraszeni.

To nie jest żart ze strony znanego blogera i youtubera. Jak napisał, on sam początkowo nie wierzył, że takie akcje mogą dziać się naprawdę. Ale po śmierci pupila i diagnozie weterynarza chłopak postanowił ostrzec mieszkańców Warszawy, aby zachowali czujność na spacerach z czworonogami.

Pod postem roi się od komentarzy. Internauci współczują Rafałowi utraty przyjaciela. I są zaskoczeni, że takie „rzeczy” dzieją się w biały dzień.

Mamy nadzieję, że policja szybko znajdzie winnego i wymierzy mu odpowiednią karę.

Zwierzęta i ludzie - zamiana miejsc

Ludzie potrafią być bardzo okrutni w stosunku do zwierząt, a często ich oprawcy pozostają bezkarni.

Temat nieludzkiego traktowania zwierząt przez ludzi podjął pewien pewien meksykański rysownik. Ernesto Chavana zamienił miejscami ludzi i zwierzęta. Na jego pracach widać m.in. królika, który ma zawieszoną ludzką nogę na szyi lub szczury, które eksperymentują na człowieku. Rysunki naprawdę skłaniają do myślenia. 

Weganizm jest dobry

Ostro na temat zabijania zwierząt wypowiedział się kilkuletni chłopiec. Malec na nagraniu dyskutuje ze swoją mamą na temat jedzenia zwierząt. Zadaje bardzo szczegółowe pytania, które skłaniają kobietę do głębszej refleksji i szczerości. Wszystko zaczęło się od banalnego pytania o ośmiornicę.

Dyskusja kończy się bardzo dojrzałym wywodem dziecka, który wzruszył tysiące internautów.

Radio ZET/SJ

Więcej: