Pokemon Go. Na czym polega? Jaki telefon trzeba mieć? [TRIKI]

Świat podbija nowa gra - Pokemon Go. Radiozet.pl podpowiada, jak skorzystać z tej aplikacji, na jakich telefonach będzie ona działać i - co najważniejsze - gdzie łapać Pokemony.

Teoretycznie - aplikacja nie jest jeszcze dostępna dla polskich graczy, ale to oczywiście nie stanowi problemu. Gracze z Polski - podobnie jak inni na całym świecie - rejestrują swoje konta AppStore w USA i bez problemu korzystają z gry Pokemon Go. Jeszcze prostszą metodą jest instalacja gry na urządzeniach z Androidem - wystarczy ściągnąć z internetu odpowiedni plik .apk.

Gra jest darmowa! 

Na czym polega gra Pokemon Go?

Pokemon Go to aplikacja korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Gracz zwiedza swoją faktyczną okolicę obserwując mapę na ekranie swojego telefonu. Gdy znajdzie się w pobliżu wirtualnie ukrytego Pokemona, aparat wibruje.

Pokemonów na pierwszy rzut oka nie widać na mapie. By je dostrzec, trzeba znaleźć się naprawdę blisko. Są jednak wskazówki, które pomagają graczom wytropić upragnionego Pokemona - są to na przykład unoszące się na wietrze liście.

Jaki telefon do gry Pokemon Go?

Gra Pokemon Go powinna działać na większości nowoczesnych telefonów z systemem Android 4.4 lub nowszym, a także na telefonach pracujących na iOS.Ważne jednak, żeby pamiętać o silnym połączeniu z internetem. Najlepiej z nielimitowanym dostępem do sieci. Gra może szybko „zjeść” mały pakiet danych.

Kolejna uwaga to bateria. Użytkownicy grający w Pokemon Go powinni być przygotowani na to, że ich baterie w komórkach będą wymagały szybkiego doładowania.

Pokemon Go - triki, jak grać?

Autorzy strony pokemon-go.pl sugerują, że Pokemony uwielbiają parki i różnego rodzaju tereny rekreacyjne. W grze warto używać wirtualnego przedmiotu Incense, czyli... kadzidełka. Taka sztuczka spowoduje, że przez 30 minut wokół Ciebie w grze pojawi się mgiełka przyciągająca dzikie Pokemony.

Pokemony należy łapać „pokeballem”. I tu kolejna sztuczka: „pokeballa” można podkręcić, przytrzymując go palcem na ekranie i kręcąc kółka.

Czy grasz w Pokemon Go?

Policja w Stanach Zjednoczonych i Australii przestrzega przed grą Pokemon Go. Gracze są nieuważni i zapominają, że tak naprawdę cały czas funkcjonują w rzeczywistym świecie. Z tego powodu odnotowano już sporo wypadków. Użytkownicy Pokemon Go wpadają pod samochody, próbując za wszelką cenę złapać Pokemona.

Służby ostrzegają też, że gracze mogą być namierzani przez bandytów i śledzeni.

Radio ZET

Więcej: