Polak wygrał 5 milionów

Polak wygrał w największym w historii turnieju pokerowym EPT (European Poker Tour). 21-letni Sebastian Malec z Warszawy zdobył tym samym 5 milionów złotych. W finale zwyciężył z Niemcem  Uri Reichensteinem.

Finałowe starcie z Niemcem Urim Reichensteinem trwało bagatela sześć godzin. Ostatnie minuty pojedynku były niezwykle emocjonujące. Polak postawił wszystkie swoje żetony i czekał na ruch przeciwnika.

- Ta wygrana znaczy dla mnie bardzo wiele. Czuję się wspaniale. Wiadomo, pieniądze są wspaniałe, ale kiedy w grze zostają dwie osoby, liczy się przede wszystkim trofeum i tytuł - przyznał przed kamerami Pokerstars.tv szczęśliwy Malec, który po ostatnim rozdaniu popłakał się z radości. 

Sebastian w gry takie jak poker czy szachy gra od szóstego roku życia. Pochodzący z Warszawy 21-latek od dwóch lat studiuje w Anglii (na kierunku matematyka i statystyka), gdzie stawiał też pierwsze kroki w cyklu EPT. W rozmowie z Pokernews.com przyznał, że po turnieju w Barcelonie planuje przeprowadzić się do Holandii, gdzie che rozpocząć studia na kierunku sztuka i kultura.

Radio ZET/SI