Przeszczepiono mu penisa. W październiku zostanie ojcem

Dziewczyna 21-latka, któremu w marcu przeszczepiono penisa, spodziewa się ich pierwszego dziecka. Jest w 4. miesiącu ciąży.

W marcu pisaliśmy o tym, że wykonano pierwszy udany przeszczep penisa. Rewolucyjna operacja to zasługa zespołu południowoafrykańskich chirurgów z Kapsztadu. 

Teraz mężczyzna ogłosił, że jego dziewczyna spodziewa się ich pierwszego dziecka. Maluch przyjdzie na świat prawdopodobnie październiku. Według doktorów teraz operację można w pełni uznać za udaną. 

Pierwszy udany przeszczep penisa

Pacjentem, który poddał się operacji przeszczepu penisa był 21-latek. Cierpiał on ze względu na nieudany zabieg obrzezania. Dawca narządu nie jest do tej pory znany. Wiadomo jednak, że zmarł w grudniu ubiegłego roku. Aby penis pasował kolorem do skóry pacjenta, pokryto go jednolitym tatuażem w odpowiednim kolorze. Operację przeprowadzono w styczniu 2015 roku.

- Początkowo nie mieliśmy żadnego finansowego zaplecza, żadnego wsparcia ze strony darczyńców. Za to wielu ludzi nas krytykowało - mówił dr Van der Merwe. Specjalista jest bardzo podekscytowany i zapewnia, że nie może się już doczekać kolejnych tego typu operacji.

Obecnie na podobną operacje czeka jeszcze 9 innych pacjentów. Oni również zostali okaleczeni w wyniku nieudanego zabiegu obrzezania.

Źródło: Mirror

Więcej: