Radna Gdyni tańczy na rurze. Film stał się hitem internetu [WIDEO]

20-letnia Marika Domozych to najmłodsza gdyńska radna. Kobieta umieściła na facebook’u film, na którym widać jak tańczy na rurze. W ten sposób postanowiła przełamać myślenie, że pole dance to striptiz. 

Film bardzo szybko obiegł portale społecznościowe. Wiele osób zastanawia się, jak zainteresowania radnej, które w naszym społeczeństwie mogą kojarzyć się z tańcem erotycznym, wpłyną na poparcie dziewczyny. 

Marika Domozych natomiast uważa, że sport ten bardzo mocno rozwija ciało. I chciała, publikując ten film, przełamać stereotyp o tańcu na rurze jako czymś, co radnej nie przystoi. Kobieta zaznacza, że gdynianie ją wybrali, bo była sobą. I pomimo że jest osobą publiczną, to będzie robiła niczego wbrew sobie. 

Pole dance nie musi być przepełniony erotyką. Idealnym przykładem tego stwierdzenia jest zawodowa baletnica Elena Gibson, która w tradycyjnym baletowym stroju wskoczyła na rurę. Lata treningów tanecznych sprawiają, że wygląda jakby pływała w powietrzu.

Ale nie tylko wśród profesjonalistów pole dance stał się popularnym sportem. Wiele kobiet zapisuje się na zajęcia, lub kupują sobie rurę po to, by wyrzeźbić ciało. Na zajęcia przychodzą nawet matki z dziećmi w chustach. 

Radio ZET/MB

Więcej: