Najmłodsza podróżniczka na świecie. Poznajcie Esme

Pewna para z Wielkiej Brytanii zabrała swoją 10-miesięczną córkę w podróż po świecie. Razem z rodzicami mała Esme zwiedziała prawie 10 państw, a brytyjskie media już okrzyknęły ją najmłodszą podróżniczką na świecie. Rodzice przyznają, że dziewczynka czuje się wśród obcokrajowców jak prawdziwa celebrytka.

Karen i jej partner Shaun od zawsze nie potrafili usiedzieć w miejscu. Nie zmieniło się to nawet wtedy, gdy na świecie pojawiła się ich pierwsze córka Esme. Chociaż dla wielu może się wydawać, że dziecko może być utrudnieniem dla spełnienia tego marzenia, to para pomyślała wprost przeciwnie.

10 tygodni po narodzinach Esme, rodzice spakowali plecaki i razem z córką ruszyli w długą podróż. Początkowo rodzina Karen i Shauna była zdecydowanie przeciwna ich pomysłowi, ale para ostatecznie postawiła na swoim.

Rodzina odwiedziła m.in. Irlandię, Singapur, Australię, Indonezję, Malezję czy Nową Zelandię. Keren i Shaun założyli konto na Instagramie, gdzie dokumentują swoją podróż. Bohaterką niemal każdej fotografii jest oczywiście mała Esme, która jest wyraźnie zadowolona ze swojej pierwszej, poważnej przygody.

W wywiadzie dla jednej z brytyjskich gazet, Karen przyznała, że podróż dookoła świata kosztowała ich ok. 10 tys. funtów. Większość pieniędzy pochodzi z oszczędności, które para przez kilka poprzednich lat skrupulatnie zbierała.

Po zakończonej podróży i powrocie do rodzinnego Londynu, mała Esme nie może usiedzieć w jednym miejscu.

"

Dla niej jest to trudna sytuacja. Wcześniej cały czas mieszkaliśmy w hotelach i wynajmowanych pokojach. Wiecznie się przemieszczaliśmy – powiedziała dziennikarzom mama Esme. "

Para przyznała także, że są pewne minusy podróżowania z dzieckiem. Na pierwszym miejscu wymieniają brak wystarczającej ilości zabawek, którymi mogłaby się zająć ich córka. Kłopotliwe są także sytuacje, w których mała Esme zaczyna płakać w miejscach publicznych.

Radio ZET

Więcej: