Centrum Warszawy, bębny i starsza pani, która czuje rytm

Przy Metrze Centrum często występują uliczni artyści. Ostatnio popis swoich umiejętności dali bębniarze. Ich koncert spodobał się starszej pani, która skusiła się na taniec.

Artystom, zwłaszcza ulicznym muzykom, zależy przede wszystkim na sprawianiu radości swoim odbiorcom.

Ten happening na warszawskiej „patelni” z pewnością należał do udanych. Zobaczcie, jak mieszkanka Warszawy wczuła się w rytm wystukany przez zespół bębniarzy.

Tańczyć można w każdym wieku

Jak widać, taniec nie patrzy na wiek. Pół miliona osób obejrzało choreografię  innej starszej pani, tym razem z Wielkiej Brytanii. Staruszka w różowym płaszczu, fanka The Beatles, dała się ponieść rockowym brzmieniom utworu „Twist and Shout”. Internauci okrzyknęli ją „piękną roztańczoną starszą  panią”.

Zupełnie innych wrażeń dostarcza film, który umieścił na swoim Facebooku Jarryd Stoneman. Chłopak rozczulił widzów nagraniem, na którym tańczy ze schorowaną babcią. Chłopak wybrał sentymentalny utwór „7 Years” o przemijaniu. Piosenka Lukasa Grahama opowiada o tym, że życie jest krótkie, szybko przemija i ludzką rzeczą jest popełniać błędy.

Może i babcia Jarryda nie promienieje wigorem i zdrowiem, ale zgodziła się zatańczyć ze swoim wnukiem. Ale to nie choreografia urzekła internautów, a radość starszej kobiety z powodu tak banalnej rzeczy, jaką jest taniec.

Radio ZET/SJ

Więcej: