TOP 10 najbardziej romantycznych miast na świecie

Walentynki już za parę dni! Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent, to może warto zastanowić się nas spontanicznym wypadem do jednego z miast, które znalazły się w rankingu najromantyczniejszych na świecie?

Na pewno nikogo nie zaskoczy fakt, że w zestawieniu znajdziemy takie miasta, jak Paryż czy Wenecja. Właśnie tak zadecydowali użytkownicy portalu WeLoveDates.com, którzy wzięli udział w przeprowadzonej przez portal ankiecie. Do wyboru mieli setki lokalizacji na całym świecie, ale to właśnie zaprezentowaną poniżej dziesiątkę uznali za idealną dla zakochanych.

Pod uwagę wzięto niesamowite widoki, miejsca idealne na pierwszą randkę, romantyczną historię, liczbę małżeństw i popularność danego miasta wśród par.

10. Praga

Złapcie się za ręce i wybierzcie na wieczorny spacer Mostem Karola. Poczujecie wtedy, że Wasza historia miłosna rozgrywa się w całkiem innych czasach.

9. Florencja

Stolica Toskanii znana jest ze swojej pięknej architektury i sztuki. Takie warunki nadają wakacjom niezwykle romantyczny klimat.

8. Dubrownik

Chorwackie miasto w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Na pewno wpływają na to przepiękne widoki na Morze Adriatyckie.

7. Budapeszt

Miasto to opisywane jest często jako Paryż Wschodu. Nic więc dziwnego, że znalazło się na 7. miejscu zestawienia.

6. Buenos Aires

Stolica Argentyny to miejsce narodzin romantycznego i niezwykle seksownego tanga. Zatańczenie go to obowiązek, jeśli wybierzecie się do Buenos Aires na romantyczną wyprawę.

5. Brugia

Jeśli chcecie poczuć się jak w środku średniowiecznej opowieści, to musicie się wybrać do Belgii. Taki klimat na pewno zapewni Wam właśnie Brugia. Co więcej, świetnie wypada na zdjęciach!

4. Kioto

To japońskie miasto pełne jest spokoju i historii. Wiosną zakwitają tu drzewa wiśni, które tworzą niepowtarzalny nastrój. Miasto pełne jest również cichych zakątków, w których możecie się napić herbaty czy usiąść w pięknym ogrodzie. Jednym słowem, Kioto to idealne miejsce na romantyczną wyprawę.

3. Wenecja

Nic tak nie wprawia w romantyczny nastrój, jak płynięcie kanałami miasta gondolą czy spacery między ukrytymi placami i mostkami. Widoki są naprawdę niesamowite. Najlepiej odłożyć przewodnik i samemu trochę zabłądzić w pięknych uliczkach. Szczerze mówiąc, nieważne gdzie wylądujecie w Wenecji, na pewno będzie to miejsce idealne dla pary.

2. Sydney

Romantyczne australijskie miasto również wkupiło się w łaski użytkowników portalu WeLoveDates.com. Na pewno wpływ na to miały wody oblewające miasto, nocne życie i możliwość wybrania się na bardzo romantyczną, spontaniczną eskapadę do Hunter Valley, które znajduje się zaledwie godzinę drogi od miasta.

1. Paryż

Cóż za niespodzianka... Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się oczywiście Paryż. Miasto Świateł to w końcu stolica miłości.

No to jak, rezerwujecie bilety?

Radio ZET

Więcej: