Nowy serial o lekarzach w TVN. W którym mieście?

Był już Toruń, była Leśna Góra. Akcja nowego serialu medycznego stacji TVN będzie rozgrywać się na Śląsku. Co wiemy już o produkcji?

Złośliwi mówią, że seriale medyczne mają z medycyną tyle wspólnego, ile krzesło ludwikowskie z krzesłem elektrycznym. Choć znawcy tematu twierdzą, że w tym porównaniu nie ma wcale zbyt wiele przesady, prawda jest jedna – cały świat kocha oglądać seriale opowiadające o pracy oraz życiu prywatnym lekarzy, pielęgniarek i innych członków personelu szpitala. Nie jest niczym odkrywczym to, że wśród najlepszych seriali wszech czasów niezmiennie wysoko w rankingach popularności królują „Ostry dyżur” czy „Chirurdzy”.

„Na dobre i na złe”, „Lekarze”, a także komediowy „Daleko od noszy” –  nawet w Polsce, która – jak wiadomo – serialami nie stoi – tematyka medyczna cieszy się ogromną popularnością. Telewizja TVN postanowiła iść za ciosem – i jak podają regionalne media – zdecydowała się nakręcić nowy serial o lekarzach, którego akcja będzie rozgrywać się w Rybniku. Nie wiadomo jeszcze, kto pojawi się w obsadzie, ale plotki mówią, że będą to czołowe nazwiska związane ze stacją.

Jak czytamy w regionalnym dodatku „Gazety Wyborczej", sceny kręcone będą na terenie kampusu przy ulicy Rudzkiej, gdzie niegdyś znajdował się miejski szpital. W serialu pojawi się oczywiście wiele innych ujęć z Rybnika. Serial będzie można oglądać na antenie TVN jesienią 2017 roku.

RadioZET.pl/SI