Nie masz pieniędzy na wakacje? Z tych krajów nie wrócisz spłukany

Zastanawiasz się, gdzie pojechać na wakacje i nie wydać fortuny? To wcale nie jest takie trudne! Jeśli nie chcesz wydać majątku na urlop, wybierz jeden z tych 10 krajów.

Na świecie jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, które niestety potrafią skutecznie zrujnować nasz budżet. Na szczęście są też i takie, które wcale nie wymagają od nas dużego nakładu finansowego. Ba! Czasami nawet żadnego! Wystarczy dobra organizacja i wcześniejsze przygotowanie się do wycieczki.

Gdzie możesz pojechać za przysłowiową "złotówkę"?

1. Podróż do Indonezji

Indonezja

Jedz, módl się, kochaj - w myśl tych zasad żyją mieszkańcy Indonezji. Czas płynie tam wolniej, a w dodatku kraj bardzo sprzyja turystom. Jest niezwykle przyjazny ich budżetom. Pełny obiad kosztuje tam około 13,5 tys rupii, czyli... niecałe 4 zł! Za dobę hotelową zapłacimy w przybliżeniu 38 zł.

2. Tanie wakacje w Kambodży

Kambodża

Wyprawę do Kambodży warto planować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Miejscem, które koniecznie należy odwiedzić, są antyczne ruiny Angkor Wat. Ten kraj słynie przede wszystkim z pięknych, piaszczystych plaż. Posiłek restauracyjny będzie nas kosztował niecałe 4 zł, a kufel piwa jedynie złotówkę. Jeżeli chodzi o dobę hotelową, to cena kształtuje się w granicach 37-40 zł.

3. Wietnam za małe pieniądze

Wietnam

Wietnam zachwycił już wielu turystów. Najpiękniejszym miejscem, polecanym każdemu podróżnikowi, jest Ha Long Bay. Ta zatoka rozciąga się na blisko 300 m, a to niejedyny taki widok. Tradycyjne wietnamskie dania kosztują tutaj około 4 zł. Za nocleg zapłacimy podobnie jak w poprzednich krajach.

4. Laos: kraina wodospadów

Laos

Ten kraj w południowej część Azji przyciąga co roku wielu turystów. Nic dziwnego, skoro nie odstraszają ich ani ceny, ani pożywienie. Piękne widoki na pasma górskie, Buddyjskie świątynie i rozległe koryta rzek wzbudzają zachwyt. Nocleg kosztuje tutaj 10-30 dolarów, czyli 37-113 złotych. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb turysty. Natomiast już za 4 zł można tutaj kupić miskę ryżu.

5. Tajlandia

Tajlandia

Tajlandia to cel niejednego podróżnika. Jest tak samo tania jak inne południowoazjatyckie kraje. Jeżeli cena 15 zł za dobę w pokoju gościnnym Cię nie przeraża, powinieneś pojechać właśnie do Tajlandii. Wiele osób lubi tam wracać i ciągle odkrywa nowe miejsca, nowe potrawy i przede wszystkim lepiej poznaje barwną kulturę tego kraju. 

6. Indie

Indie

Stolica przypraw to niezwykle piękny i kolorowy zakątek świata. Talerz tradycyjnego hot dhal z ryżem kosztuje tutaj zawrotną sumę aż 3 zł. Za kolejne kilka złotych możesz podróżować lokalnym transportem przez kilka dni. 

7. Nepal

Nepal

W kwietniu Nepal nawiedziło tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi. Mimo to kraj nadal jest otwarty na turystów. Poza tym większość przychodów Nepalczyków opiera się na turystyce. Najlepiej jednak pojechać tam po okresie monsunowym - unikniesz deszczów. Planuj podróż po wrześniu. Za 150 nepalskich rupii (4 zł) kupisz tutaj syty posiłek. Za około 30 zł możesz zwiedzać Nepal z przewodnikiem przez kilka dni. 

8. Nikaragua

Nikaragua

Wiele osób mówi, że Nikaragua to nowa Kostaryka. To z kolei świadczy o wartości tego kraju. Jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów z całego świata. Bonusem podróży do Nikaragui jest fakt, że nasz portfel naprawdę na tym nie ucierpi. Zastanawiasz się, co możesz tutaj robić? Podobno właśnie w Nikaragui warto rozpocząć naukę surfowania. Tanie lekcje z lokalnymi instruktorami sprawią, że wręcz pokochasz ten sport. Nocleg? Spokojnie! Doba kosztuje tutaj tylko 19 zł.

9. Gwatemala

Gwatemala

Zdjęcia nie potrafią w pełni oddać uroku tego miejsca. Gwatemalę trzeba po prostu zwiedzić. Największą atrakcją są tutaj wodospady i lokalne rzemieślnictwo. Wszystko tutaj jest przyjazne turystycznemu budżetowi. Gotowy posiłek to koszt zaledwie 11 zł.

10. Honduras

Honduras

Honduras bardzo szybko staje się jednym z najbardziej gorących punktów turystycznych. Jest to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają podróżować na własną rękę. Za najbardziej wytworny posiłek należy tutaj zapłacić 11 zł. Nawet najbardziej wymagające podniebienie zostanie zaspokojone.

Źródło: BuzzFeed

Więcej: