Czy zgadniesz, którą telewizję ogląda co trzeci Polak? Odpowiedź jest zaskakująca

Z badań Europejskiego Instytutu Studiów i Analiz wynika, że 30 proc. Polaków, czyli ok. 9,5 miliona osób ogląda telewizję Trwam. Według Radia Maryja te dane dowodzą, że zapotrzebowanie na katolicką telewizję jest w naszym kraju ogromne.

Badanie przeprowadzono w listopadzie 2015 roku na próbie 1286 osób mieszkających w Polsce. Okazało się, że przeważająca część widzów telewizji Trwam ogląda ją codziennie lub prawie codziennie.

Skąd tak wysoka oglądalność? Pracownicy telewizji nie mają wątpliwości, że zaważyła przede wszystkim bogata oferta programowa.

"

Widzowie doceniają wysoki poziom serwisów informacyjnych. Mogą usłyszeć wiadomości często przemilczane przez media lewicowo-liberalne – czytamy na stronie Radia Maryja. "

Dużą popularnością wśród widzów cieszy się program „Rozmowy niedokończone” czy „Polski punkt widzenia”. Sporą część odbiorców, bo aż 702 184 osoby, stanowią dzieci w wieku 4-14 lat. To kolejny dowód na to, że telewizja jest także „oknem na świat” dla najmłodszych Polaków.

Poza tym, jak zauważa dr Artur Mamcarz-Plisiecki, medioznawca z KUL, „nasi rodacy potrzebują innego spojrzenia, niż to, które jest obecnie powszechne, można powiedzieć obowiązujące”.

Autorem badań jest Europejski Instytut Studiów i Analiz z siedzibą w Lublinie. Prezesem tego stowarzyszenia jest prof. Mirosław Piotrowski, obecnie europoseł z ramienia PiS.   

Z kolei według badań przeprowadzonych przez Nielsen Audience Measurement na zlecenie portalu Wirtualne Media, w okresie od 1 stycznia do 28 września 2015 roku Polacy najczęściej oglądali TVN (12,2 proc.) Na drugiej pozycji uplasowała się TVP1 (10,90 proc.) Tuż za nią znajduje się Polsat (10, 87 proc.)

A Wy jaką telewizję oglądacie najczęściej?

Radio Zet/SJ

Więcej: