Ten film sprawi, że już nigdy nie skorzystasz z telefonu prowadząc auto

Też korzystasz z telefonu siedząc za kółkiem? W Internecie pojawił się poruszający film, który na zawsze odmieni Twoje podejście do zabaw smartfonem w czasie jazdy.

„Chciałabym krótko opowiedzieć ci, co mi się przydarzyło” – zaczyna mówić Jacey, główna postać filmiku. Dziewczyna pojawia się w drugiej części filmiku. Widać, że jest niepełnosprawna – ma sparaliżowaną rękę, problemy z chodzeniem. Podchodzi do innych osób występujących w tym materiale. Zanim to jednak następuje, Alexis, Josh, Justin i reszta opowiadają o tym, z jakich powodów korzystają z telefonu prowadząc jednocześnie auto. Mówią, jak najczęściej "bawią" się komórką.

„Prowadzę i piszę wiadomości” – mówi jeden z chłopaków. Inny wymienia serwisy, z których korzysta za kółkiem: „Instagram, Facebook, Twitter” – mówi i śmieje się. „Snapchat” – dodaje dziewczyna. „Pisanie to moja podstawowa forma komunikacji. Być lub nie być” – mówi Josh. „Pasażer odgrywa ogromną rolę i musi nas prowadzić(…). Zawsze zastanawiam się, po co właściwie to robię” – kończy inny chłopak.

Potem pojawia się Jacey. Wszyscy, którzy opowiadali o tym, z jakich powodów piszą wiadomości prowadząc auto, mają teraz wysłuchać, co dziewczyna ma im do powiedzenia. Ich reakcje mówią wszystko.

"

„Miałam 21 lat, wracałam do domu z uroczystości zakończenia college’u. Kierowca i jego telefon są tak bardzo niszczący… Skręcił w lewo na czerwonym świetle a inne auto, by go ominąć, uderzyło w samochód mojej rodziny. W rezultacie kolizji moi rodzice zginęli. Ja spędziłam dwa miesiące w szpitalu walcząc o życie, a potem dwa kolejne miesiące w szpitalu rehabilitacyjnym, na nowo ucząc się chodzić, mówić, jeść. Żyję z częściowo sparaliżowanym ciałem…”. "

Na końcu te same osoby mają jeszcze raz powiedzieć – tym razem do sparaliżowanej Jacey – dlaczego korzystają z telefonów prowadząc auto. Zobaczcie ten film sami i udostępnijcie go dalej, bo daje bardzo do myślenia. Niech zobaczą go wszyscy - to może uratować czyjeś życie.

Więcej: