„Ucho Prezesa” – satyryczny serial o PiS już w sieci [WIDEO]

9 stycznia na YouTube pojawiły się dwa pierwsze odcinki miniserialu politycznego „Ucho Prezesa” – filmowej satyry o rządzącym Polską prezesie (wzorowanym oczywiście na prezesie Jarosławie Kaczyńskim), w którego wciela się Robert Górski, satyryk znany z warszawskiego Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Ucho Prezesa: odcinki już online

Jak czytamy w opisie, „Ucho Prezesa" to miniserial polityczny, w którym Robert Górski, lider warszawskiego kabaretu, wciela się „w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć".

Już sam zwiastun „Ucha Prezesa” cieszył się ogromną popularnością internautów – w zaledwie tydzień na YouTube miał ponad dwa miliony wyświetleń. Wszystko wskazuje więc na to, że i pełna wersja będzie hitem.

Fabuła „Ucha Prezesa”  opiera się na przedstawieniu spotkań tytułowego prezesa w jego gabinecie, gdzie będą pojawiać się najważniejsi gracze naszej sceny politycznej, a więc m.in. premier, ministrowie, prezydent czy prezes telewizji publicznej. Na Facebooku twórcy serialu napisali – oczywiście z przymrużeniem oka – że zbieżność „imion, nazwisk, zwierząt, miejsc i sytuacji” w serialu jest „zupełnie przypadkowa”.

Następne odcinki „Ucha Prezesa” mają ukazać się na YouTube w kolejne poniedziałki, a więc 16 i 23 stycznia. 

Przypomnijmy, że Robert Górski wcielał już wiele razy w Donalda Tuska. Były premier był zachwycony kreacją aktora. Przed przeprowadzeniem się do Brukseli sam wystąpił w kabarecie i podziękował za żarty o sobie. Czy Jarosławowi Kaczyńskiemu też spodoba się ten rodzaj satyry?

Ucho Prezesa: premiera na YouTube

RadioZET.pl/SI