Polska na liście krajów, które każdy powinien odwiedzić w 2016 roku

To już oficjalne! Każdy powinien zwiedzić Polskę w 2016 roku. Nasz piękny kraj znalazł się na liście 10 krajów, które po prostu trzeba zobaczyć.

Na liście znajdziemy propozycje z całego świata, a wśród nich właśnie Polskę. Pełny ranking oraz opis wybranych przez podróżników z Lonely Planet miejsc, został opublikowany w przewodniku Best in Travel 2016. Jak podkreślają twórcy rankingu, wybranie tych miejsc jako celu podróży zapewni wszystkim niezapomniane przeżycia i wspomnienia.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Botswana. Państwo zasłużyło na to wyróżnienie ze względu na piękny krajobraz i faunę. Na drugim miejscu zestawienia znalazła się Japonia, wyróżniona m.in. za swoje futurystyczne miasta.

Miejsce na podium udało się zająć również Stanom Zjednoczonym. Amerykanie zostali docenieni przede wszystkim za piękne parki narodowe, idealne dla osób planujących wycieczkę samochodową.

Jak wakacje, to w Polsce!

Polska zajęła w zestawieniu 7. miejsce. Lonely Planet zwróciło szczególną uwagę na Wrocław, jak przyszłoroczną Europejską Stolice Kultury oraz fakt, że coraz popularniejsza w Polsce staje się turystyka przyrodnicza.

KUP BILET na Polska - Islandia - Mecz Towarzyski!

Co sprawiło, że specjaliści w ogóle zwrócili uwagę na nasz kraj? Okazuje się, że wystarczyło parę dodatkowych lotów do Polski zorganizowanych przez linie British Airways.

Lista 10 najlepszych krajów do odwiedzeni w 2016 roku została przygotowana przez grupę ekspertów. Wzięli oni pod uwagę nie tylko parki narodowe czy miasta, ale również planowane w danych krajach wydarzenia kulturalne, rozwój oraz specjalne atrakcje dla turystów.

Top 10 krajów, które powinniście odwiedzić w 2016 roku to:

1. Botswana

2. Japonia

3. Stany Zjednoczone

4. Palau

5. Litwa

6. Australia

7. Polska

8. Urugwaj

9. Grenlandia

10. Fidżi

Miasta, które musisz zobaczyć

Lonely Planet nie przedstawił nam jednak tylko krajów, które powinniśmy zobaczyć. W przewodniku znajdziemy również informację na temat wartych odwiedzenia miast.

Na pierwszym miejscu znalazło się miasto... Kotor w Czarnogórze. Na kolejnych pozycjach znajdziemy takie ośrodki jaki Quito (Ekwador), Dublin (Irlandia), George Town (Malezja) i Rotterdam (Holandia).

Radio ZET/MR

Więcej: