Warszawa z lotu ptaka. Takiej stolicy nie widzieliście!

Piękne kamienice na Starym Mieście, Pałac Kultury widziany z bliska czy zapierający dech w piersiach widok panoramy Warszawy - tak prezentuje się stolica Polski z lotu ptaka w filmie, który niedawno trafił do internetu. Całość nagrana jest w niesamowitej rozdzielczości 4K.

Autorem filmu jest Jacek Drofilak, znany i ceniony operator filmowy, który specjalizuje się w zdjęciach lotniczych. Na swoim koncie w serwisie YouTube ma wspaniałe nagrania z lotu ptaka Gdańska, Krakowa czy Wrocławia. Wszystkie produkcje nagrywane są w niezwykle wysokich rozdzielczościach, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość jego filmów.

Warszawa z lotu ptaka

W swojej najnowszej produkcji Drofilak prezentuje uroki polskiej stolicy. Kilka miesięcy ciężkiej pracy przyniosło doskonałe efekty. Rzadko zdarza się bowiem tak, że możemy podziwiać zegar na Pałacu Kultury z tak bliskiej odległości, a widok Mostu Świętokrzyskiego pozostanie na długo w naszej pamięci.

Co ciekawe, video zostało zrealizowane w technologii 4K, która charakteryzuje się 4-krotnie większą liczbą pikseli niż w popularnej rozdzielczości Full HD. 

Stolica w obiektywie Seichtera

"This is Warszawa" - pod takim tytułem można znaleźć niesamowite nagranie z Warszawą w roli głównej. Autorem produkcji jest Niemiec, Felix Seichterm, który w stolicy Polski spędził jeden sierpniowy tydzień. Jak się okazało był to wystarczający czas, żeby zakochał się w syrenim grodzie na dobre.

Film Seichtera to ukłon przede wszystkim w stronę warszawskiej architektury. Niemiec zabiera nas w podróż po Starym Mieście, lotnisku Chopina czy Stadionie Narodowym. Jego film zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii nie tylko polskich internautów, ale również tych z zagranicy.

Podoba Wam się taka Warszawa?

Radio ZET/SK

Więcej: