Co się dzieje w godzinę po zjedzeniu Big Maca? Szokujące badania

Mamy niepokojące wiadomości dla osób często jadających burgery. Amerykańska firma „Fast Food Menu Prize” opublikowała badania, które pokazują co dzieje się w organizmie w ciągu godziny po zjedzeniu Big Maca. 

Chociaż powszechnie wiadomo, że jedzenie typu fast food jest niezdrowe, to te wyniki są szokujące. Jedna kanapka może spowodować naprawdę groźne zmiany. Badania „Fast Food Menu Prize” przeprowadzono na podstawie amerykańskiego Big Maca, który jest jednak bardziej kaloryczny niż jego polski i brytyjski odpowiednik. 

30 minut po zjedzeniu hamburgera

Według amerykańskiej firmy, w pierwszych 10 minutach po zjedzeniu burgera gwałtownie zwiększa się poziom cukru we krwi. Po 20 minutach zaczynają się uaktywniać fruktoza i sód, które mają działanie uzależniające i sprawiają, że organizm będzie domagał się ich więcej. Big Mac okazuje się bardzo niebezpieczny po 30 minutach. Wtedy ogromna ilość soli zawarta w kanapce (w amerykańskim burgerze - 970 mg) może doprowadzić do odwodnienia. Nerki mogą mieć problem z pozbyciem się nadmiaru soli, a serce zaczyna szybciej pracować. Zwiększa się ciśnienie krwi. 

Godzina po zjedzeniu hamburgera

40 minut po zjedzeniu amerykańskiego Big Maca organizm traci kontrolę nad poziomem cukru we krwi. Choć zazwyczaj pokarm jest trawiony przez około 24 do 72 godzin, to w przypadku Big Maca ten proces może trwać nawet więcej niż 3 dni.

Źródło: fastfoodmenuprices.com

Więcej: