Wybieracie się do Hiszpanii? Poznajcie atrakcje Costa Blanca

Costa Blanca to aż 280 kilometrów pięknych hiszpańskich wybrzeży. Warto poznać to miejsce i przekonać się, jakie atrakcje kryje. Głośne Alicante czy klimatyczna Altea? Tutaj jest mnóstwo możliwości!

Dlaczego warto odwiedzić Costa Blanca i wybrać je zamiast Costa del Sol i Costa Brava? Nieco mniej popularny odcinek hiszpańskiego wybrzeża w niczym nie ustępuje swoim sławnym sąsiadom. Znajdziecie tutaj piękne plaże, z których słynie całe południe Półwyspu Iberyjskiego.

Piaszczyste i kamieniste lub też wspaniałe klify – wystarczy tylko zastanowić się, jakie formy wypoczynku szukacie. Rezerwaty przyrody i zabytki zapewnią rozrywkę także najmłodszym, podobnie jak liczne parki rozrywki.

Jeżeli chodzi o miejscowości, w których można się zatrzymać, to do wyboru są te duże i głośne, typowo kurortowe albo niewielkie, klimatyczne miasteczka. Warto pamiętać, że dzięki lotnisku w Alicante także dotarcie na Costa Blanca jest proste. Jeżeli chcielibyście wyruszyć na wakacje do tej części Hiszpanii, najtańszy przelot i sprawdzony hotel zarezerwujcie na Sun Break - Wakacje Costa Blanca.

Popularne Alicante

Alicante to bez wątpienia najpopularniejsza miejscowość nie tylko na Costa Blanca, ale i w całym regionie. Z tego względu powoli zaczyna być uważana za stolicę Walencji. Zdecydowanie godne jest polecenia tym, którzy szukają na wakacje miejsca, gdzie kwitnie nocne życie. 

Warto jednak pamiętać, że miasto to nie tylko głośny, pełen klubów i barów kurort. Znajduje się tutaj także wiele atrakcji, które sprawiają, że nawet jeżeli nie zdecydujecie się zatrzymać w Alicante, warto je odwiedzić chociaż podczas krótkiej wycieczki.

Do najciekawszych miejsc w Alicante należy Barrio de la Santa Cruz. Jest to staromiejska dzielnica, zaczynająca się u stóp wzgórza Benacantil. Jest naprawdę malownicza, a jej uliczki, przy których znajdują się niewielkie domki, pnie się aż na szczyt, do zamku Santa Barbara. Zabytkowa twierdza pochodzi z IX wieku. Obecnie odbywa się tutaj wiele imprez muzycznych, teatralnych i filmowych.

Festiwale i pokazy w Altea

Altea to znacznie mniejsza miejscowość, popularna przede wszystkim pośród hiszpańskich artystów. Dzięki temu w miasteczku sporo się dzieje – organizowane są tu różnego rodzaju festiwale i pokazy. Jednak nawet, jeżeli nie przepadacie za takimi wydarzeniami, w Altei znajdziecie inne atrakcje.

Miejscowość jest bardzo kameralna, o uroczej architekturze charakterystycznej dla południa Europy. Jej ogromnym atutem jest położenie. Usytuowana jest bowiem na wzniesieniu, dzięki czemu z samego jej serca roztacza się piękny widok na okolicę i morze.

Górski zamek Guadalest

Guadalest to gmina ukryta w górach. Takie położenie miało ogromny wpływ na historyczne losy tej części Costa Blanca – to właśnie tutaj najdłużej utrzymała się mauretańska władza. Nie dziwi to, kiedy ogląda się ich twierdze – wyglądające jak niemożliwe do zdobycia. Przykładem jest własnie Guadalest. Zamek położony jest na wysokiej, stromej skale nad przepaścią. Prowadzą do niego Wrota świętego Jana – czyli tunel wykuty w kamiennej skale.

Okolica zamku również jest warta uwagi. Pośród wzgórz znajdują się liczne gaje oliwne i migdałowe, a także malownicze jezioro. Wycieczka w to miejsce to wspaniały pomysł nie tylko dla miłośników wspinaczki czy trekkingu.

 

 

Więcej: