Piękna i ciekawa Kolonia na wakacje! Czas na europejskie wakacje

Dla tych, którzy poszukują pomysłu na weekendowy wyjazd, dobrą ideą będzie wyprawa do którejś z europejskich metropolii. Takie wycieczki robią się coraz popularniejsze. I nic w tym dziwnego, pozwalają bowiem zaoszczędzić czas i pieniądze, a jednocześnie gwarantują masę pozytywnych wrażeń i świetnie spędzone wolne dni. Jeżeli obawiacie się, że to za mało czasu na zwiedzenie na przykład Paryża czy Rzymu, zacznijcie od Kolonii!

Piękna i ciekawa Kolonia na wakacje

Dlaczego akurat Kolonia? Bo to niezwykle ciekawe i piękne miejsce, odznaczające się jednocześnie ogromną różnorodnością. Niemal zupełnie zrównane z ziemią w trakcie II wojny światowej, długo powracało do dawnej świetności. Odbudowa i renowacja zabytków zakończyła się dopiero w latach 90. ubiegłego wieku, co oznacza, że teraz możecie cieszyć się tym miejscem w pełni.

Nie musicie obawiać się tego, że, jak to się niestety stało w przypadku wielu miejsc, cały projekt zakończył się wzniesieniem „wydmuszki”, która, nawet jeżeli ładna, nie prezentuje większych wartości historycznych czy artystycznych. W przypadku Kolonii wszystkie prace były drobiazgowo planowane i przeprowadzane, tak by odbudowane miasto reprezentowało jak najlepiej swoją przeszłość. A ta jest bardzo bogata!

Kolonia powstała jeszcze za czasów cesarstwa rzymskiego, na samym początku naszej ery. Od tego momentu była bardzo ważnym ośrodkiem religijnym, gospodarczym i naukowym, co zapisało się w wyglądzie miasta. Jednak znajdziecie tutaj nie tylko zabytkowe dzielnice, ale również te nowoczesne, z wieżowcami i modną obecnie architekturą.

Tanie loty do Kolonii

Jeżeli chcielibyście odwiedzić Kolonię, warto wcześniej zaplanować podróż i zastanowić się, z jakiego lotniska będziecie korzystać. Z pewnością powiem przelot samolotem będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem – zarówno pod względem oszczędności czasu, jak i pieniędzy.

Jeżeli zależy Wam przede wszystkim na wygodzie, wybierzcie port lotniczy Kolonia CGN – znajduje się on bardzo blisko miasta. Jeśli jednak równie ważna, co komfort, jest dla Was cena, zdecydujcie się raczej na podróż przez Dusseldorf. Trasę pomiędzy tutejszym lotniskiem a Kolonią bardzo szybko pokonacie pociągiem, a pozwoli Wam to sporo zaoszczędzić.

Najtańsze połączenia lotnicze zarezerwujecie natomiast na Tanich lotach do Dusseldorfu.

Różnorodne atrakcje Kolonii

Oprócz wielu tzw. „must – see” Kolonia zachwyci Was także masą atrakcji, których nie reklamuje się zazwyczaj jako te turystyczne. Atutem miasta nie są bowiem tylko zabytki, które swoją drogą należą do najsławniejszych w Europie i zdecydowanie warte są uwagi. Czy słyszeliście na przykład o tym, że panorama Kolonii z mostem i słynną Katedrą to jedna z najpiękniejszych i najczęściej uwiecznianych na świecie?

Jeżeli chcielibyście poczuć też „nowoczesnego” ducha miasta, udajcie się do Rheinauhafen. To współczesna dzielnica Kolonii, wzniesiona tuż obok starego miasta. Obecnie to właśnie tu koncentruje się rozrywkowe życie niemieckiej metropolii. Nie tylko znajduje się tu wiele restauracji, kawiarni, barów i innych, ale miejsce to ściąga także plenerowe imprezy.

Z jednej strony jest to związane z tym, że przestrzeń została zaplanowana specjalnie w taki sposób, by to umożliwiać. Z drugiej natomiast – Rheinauhafen jest po prostu bardzo przyjemne. Dzielnica została wybudowana nad Renem i jej ogromną zaletą są piękne waterfronty. Architektura jest dość oryginalna, ale nawet, jeżeli nie zachwycą Was wieżowce o kształcie kranów, to z pewnością do gustu przypadnie Wam wiele innych jej aspektów – jak już choćby tutejsza przystań.

Rheinauhafen z pewnością nie byłoby tak atrakcyjne, gdyby nie położenie nad rzeką. Ren odgrywa zresztą kluczową rolę w miejskiej turystyce i w przypadku atmosfery całego miasta. Dlatego też podczas wyprawy tutaj, szczególnie tej krótkiej, kilkudniowej, warto jest wybrać się na wycieczkę łodzią po rzece. Jeżeli traficie na ładną i słoneczną pogodę, pozwoli Wam to poczuć prawdziwie wakacyjny klimat.

To także świetna okazja, by przyjrzeć się zabytkom, starówce i reszcie Kolonii z tej wyjątkowej perspektywy. Ponieważ jest to bardzo popularna atrakcja, oferta rejsów jest bardzo zróżnicowana. Możecie wybierać wśród wycieczek tematycznych, zdecydować się na wyprawę połączoną z obiadem lub kolacją albo też na imprezę na łodzi. Jak widać, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Lokalne browary Kolonii i Okroberfest

Podczas wycieczki do jakiekolwiek części Niemiec, warto pamiętać o tym, że kraj słynie z jednych z najlepszych na świecie browarów, czego ukoronowaniem jest oczywiście znany Oktoberfest. Jednak nawet, jeżeli przybędziecie do kraju poza festiwalem, z pewnością odczujecie chociaż po części klimat tej imprezy. Szczególnie zaś w Kolonii!

W mieście znajdziecie wiele małych, lokalnych browarów oraz piwiarni dystrybuujących ich trunki. Odwiedzenie takiego miejsca to podwójna korzyść – z jednej strony możecie być pewni doskonałej jakości produktów, a z drugiej same lokale również są bardzo przyjemne – o ciekawy wystroju i niepowtarzalnej atmosferze. Najwięcej z nich znajduje się oczywiście na starym mieście, a Kolonia znana jest  z tego, że posiada największe zagęszczenie tego typu lokali w jednym miejscu.        

 

 

 

Więcej: