Festiwalowa jesień w Rzymie. Zobaczcie wspaniał RomaEuropaFestival!

Do jesieni pozostało jeszcze trochę czasu, ale warto już teraz zaplanować sobie powakacyjne wyjazdy. Szczególnie, że w przypadku Rzymu, który pięknie prezentuje się o tej porze roku, sporo jest do rozważenia. We wrześniu w stolicy Włoch rozpoczyna się jeden z najbardziej prestiżowych, a jednocześnie niezwykłych festiwali na świecie.

Mowa oczywiście o RomaEuropaFestival – wyjątkowej imprezie mocno związanej z ideą integracji pomiędzy narodami Europy i pokonywania barier, nie tylko zresztą kulturowych, które je dzielą.

RomaEuropaFestival w Rzymie

Jak chcą to osiągnąć organizatorzy? Podczas festiwalu, który ściąga artystów i widzów z całego kontynentu, prezentowana jest taka sztuka, która trafi w absolutnie każde gusta. Taki miszmasz nie cechuje chyba żadnego innego wydarzenia na świecie.

Jeżeli ktoś chciałby określić przekrój dyscyplin prezentowanych na RomaEuropa, musiałby naprawdę się wysilić. Możecie tu obejrzeć koncerty muzyki klasycznej, popularnej i filmowej, najnowsze dzieła srebrnego ekranu, pokazy taneczne i baletowe, opery czy przedstawienia teatralne. Do tego dochodzi jeszcze cała masa imprez interdyscyplinarnych. Ale taka właśnie jest idea – by promocję sztuki bez barier łączyć ludzi.

Fundacja RomaEuropaFestival świętuje jubileusz

Taki profil RomaEuropaFestival związany jest z ideą, która przyświeca organizacji trzymającej nad nim pieczę. Fundacja o tej samej nazwie zajmuje się imprezą od samego jej początku – czyli od 1986 roku.

Tegoroczna edycja to zatem już nie taki mały jubileusz – w końcu niewiele jest na świecie festiwali, które organizowane są od 30 lat! Nie dziwi więc, że na miejsce wydarzenia wybrano właśnie Rzym. Wieczne Miasto z jednej strony od zawsze miało kosmopolityczny charakter – niegdyś będąc centrum całego świata, a obecnie ściągając turystów ze wszystkich kontynentów, a z drugiej do dziś pozostało bardzo ważnym punktem na międzynarodowej mapie kulturalnej. Tak ze względu na swoje zabytki, jak i niezwykła atmosferę, która udzieli się każdemu, kto je odwiedzi.

Prestiż tego festiwalu co roku potwierdzany jest przez krytyków, gazety i zwykłych widzów, którzy chwalą sobie jego różnorodność oraz bardzo wysoki poziom artystyczny – co udowadnia, że idea organizatorów, zgodnie z którą podział sztuki na wysoką i masową jest nieprawdziwy i bezwartościowy, jest jak najbardziej zasadna.

Kiedy rozpocznie się festiwal?

W tym roku festiwal rozpocznie się 23 września i potrwa aż do 8 grudnia. W tym czasie odbędzie się masa różnego rodzaju imprez, a pełne kalendarium oraz bilety są dostępne na stronie organizatora.

Większość koncertów i wydarzeń będzie miała miejsce kilkukrotnie, co zainteresowanym nimi z pewnością ułatwi ich zobaczenie. W zaplanowaniu podróży pomoże Wam City Break Rzym, gdzie zarezerwujecie najtańsze bilety lotnicze i polecane przez gości hotele w dobrej lokalizacji.

 

Więcej: