Bierzesz zakupy i wychodzisz bez płacenia. Nowy pomysł na sklep

Bez sprzedawców, bez kas i bez kolejek – tak ma wyglądać sklep przyszłości w wizji Amazona, giganta handlu internetowego.

Po wejściu do sklepu zakupy można bez skrępowania pakować do plecaka czy torebki. Gdy kupujący znajdzie już wszystko, czego potrzebował, po prostu kieruje się do wyjścia i wychodzi. Nie znaczy to, że nie zapłaci za swoje zakupy – rachunek do opłacenia zostanie wysłany na aplikację w smartfonie.

Taki sposób robienia zakupów ma być możliwy przed końcem 2017 roku – na początku w pokazowym sklepie w USA. Z biegiem czasu wykorzystywana w projekcie technologia ma szansę trafić także do Europy i do Polski.

Działanie sklepu przyszłości można zobaczyć na krótkim filmie:

Jedyne, co musi zrobić wchodząc do sklepu osoba, to przystawić do odczytania na bramce kod z zainstalowanej aplikacji. System komputerowy korzystając z rozmieszczonych w placówce kamer i innych czujników rejestruje jakie produkty były zdejmowane z półek i do którego użytkownika – zidentyfikowanego dzięki zeskanowanemu programowi – trafiły.

Amazon poinformował, że działanie systemu możliwe jest dzięki technologiom wykorzystywanym między innymi w autonomicznych samochodach.

W jakich sklepach robicie zakupy?

RadioZET.pl/Amazon/MT