Dzięki temu urządzeniu zapłacisz zbliżeniowo na cele charytatywne

Dzięki Donation Box możliwe będzie łatwe i szybkie przeprowadzenie transakcji bezgotówkowych na cele charytatywne i nie tylko.

Już wkrótce zbieranie datków na cele charytatywne może być znacznie wygodniejsze - często zdarza się bowiem, że osoby chcące przekazać jakąś niewielką zapomogę nie posiadają drobnych, które chcieliby przekazać. Tutaj z pomocą przychodzi rozwiązanie firmy Ingenico (twórcy m.in. terminali płatniczych, jakie możemy spotkać w sklepach czy restauracjach), które pozwala na szybkie, zbliżeniowe płatności na ustaloną wcześniej kwotę.

Donation Box to mała i poręczna skrzynka, która przypomina swoim wyglądem puszki na datki. Stworzenie takiego urządzenia jest dopasowaniem się do aktualnych czasów. Większość z nas posiada karty płatnicze wyposażone w funkcję płatności zbliżeniowej, podczas gdy fizyczna waluta często musi być przez nas specjalnie wybierana z bankomatów, jeśli chcemy gdzieś dokonać płatności, gdzie nie są obsługiwane płatności kartą.

Urządzenie bazuje na tej samej technologii, co płatności zbliżeniowe w terminalach płatniczych. Wystarczy przyłożyć do skrzynki naszą kartą płatniczą, posiadającą możliwość płatności zbliżeniowych i gotowe. Na konto przypisane do skrzynki w niedługim czasie zostanie przekazana niewielka kwota z naszego konta, która została ustalona w urządzeniu.

Czy korzystasz z płatności zbliżeniowych?

Donation Box może być przyszłością wszystkich dużych zbiórek charytatywnych, jak chociażby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, lecz w naszych realiach widzielibyśmy nawet jej przeznaczenie w kościołach, podczas zbiórek w trakcie mszy.

RadioZet.pl/AM

Więcej: