Elon Musk zakłada Neuralink - połączy mózg z SI

Nowa firma ma skupić się na tworzeniu urządzeń, które będzie można podłączyć do ludzkiego mózgu. 

SpaceX we wspołpracy z CEO Tesli - Elonem Muskiem, ogłosiły powstanie przedsięwzięcia o nazwie Neuralink. Jego celem będzie opracowywanie interfejsów mózg-komputer, które umożliwią bezpośrednią komunikację ludzi z oprogramowaniem.

Mimo, że całość projektu jest jeszcze we wczesnym stadium prac to wiadomo, że działa on od przynajmniej 6 miesięcy. Prócz pracy nad wspomnianym połączeniem mózg-komputer, firma ma za zadanie opracowanie technologii, którą można by implementować za pomocą bezpośredniego podłączenia do ludzkiego mózgu. Ludzki umysł połączony ze sztuczną inteligencją, byłby w stanie dzięki temu bezpośrednio wchodzić w interakcję z elektronicznymi urządzeniami.

Chciałbyś, by Twój umysł był połączony z komputerem?

Te rozwiązania wg Muska nie tylko pomogą w rozwoju technologii jako takiej, lecz również przydadzą się w medycynie. Już bowiem istnieją opracowane rozwiązania, które dzięki bezpośredniemu połączeniu z mózgiem są w stanie zminimalizować wpływ choroby Parkinsona, jak również zlikwidować przyczyny otyłości i anoreksji.

Neuralink ma być czymś naprawdę przełomowym, a jeśli za sterami projektu stoi wizjonerski Elon Musk, to projekt ten już w niedługim czasie może doczekać się efektów. Być może nie będzie to coś na miano "Matrixa", lecz pomoc w dziedzinie neurobiologii również może być niezwykle ważna.

RadioZet.pl/theverge/AM

Więcej: