Uwaga na samoistnie aktywujące się poduszki w Fiatach Tipo

Nowy kompakt włoskiej marki cierpi na tzw. przypadłości wieku dziecięcego, o czym poinformował UOKiK.

W niektórych egzemplarzach Tipo z rocznika 2016, wyprodukowanych w Turcji, może nastąpić ocieranie przewodów poduszki powietrznej o końcówkę wiązki przewodów kierownicy. W najgorszym przypadku taki defekt będzie skutkować ich uszkodzeniem, zwarciem i nieoczekiwanym aktywowaniem się poduszki powietrznej kierowcy.

Zważywszy na te problemy, podjęto kampanię naprawczą obejmującą łącznie 1670 samochodów. Właściciele pojazdów zostaną listownie zaproszeni do autoryzowanych stacji obsługi.

Fiat Tipo w odmianie hatchback i kombi zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2016 roku. Pod koniec października 2016 przeprowadzono testy Euro NCAP z udziałem tego pojazdu. Bazowy wariant otrzymał trzy gwiazdki, a model wyposażony w pakiet bezpieczeństwa – 4 gwiazdki.

W listopadzie 2016 roku polski przedstawiciel włoskiej marki ujawnił cenniki Tipo w nowych odmianach nadwoziowych, przy czym ceny sedana zostały ujawnione w grudniu 2015. Auto dostępne jest w 4 wariantach wyposażenia i z 4 silnikami do wyboru.

RadioZET/UOKiK/MS

Więcej: