Mężczyźni chętniej niż kobiety rozbierają się na FB za lajki

Mężczyźni myślą tylko o jednym – lajkach na Facebooku. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Kasperkiego, 9% przedstawicieli brzydszej płci jest gotowe opublikować swoje gołe zdjęcie. Kobiet chcących rozebrać się dla społecznościowej sławy jest dwa razy mniej.

Głód lajków próbujemy zaspokoić na różne sposoby. 12% ankietowanych przez producenta oprogramowania antywirusowego przyznało się, że kreując swój wizerunek na Facebooku udawało, że robi coś fajnego, żeby jego życie wydawało się bardziej barwne i pełne. W przypadku mężczyzn odsetek ten wyniósł 14%.

To skutek obaw, jakie czują – dla nich brak odpowiednio dużej liczby lajków, wyrażających akceptację dla prowadzonego stylu życia, to ryzyko ocenienia przez znajomych, że nie cieszą się dużą popularnością społeczną. Identyczne obawy ma 17% kobiet. Niemal co trzeci mężczyzna jest przygnębiony, jeśli ich post nie zostanie polubiony przez ważną dla nich osobę.

Walcząc o pozycję w świecie społecznościowym jesteśmy w stanie posunąć się naprawdę daleko. Oprócz wspomnianej już gotowości do pełnego odsłonięcia się przed światem jesteśmy gotowi pokazać w sieci także prywatne wydarzenia z życia naszych znajomych.

14% mężczyzn i 7% kobiet jest gotowe opublikować poufne informacje o swoim współpracowniku, 13% przedstawicieli płci brzydkiej zrobiłoby to samo z informacjami o swoim pracodawcy, zaś 12% ujawniłoby krępujące wiadomości o znajomych.

Większa bezwzględność w polowaniu na lajki przez mężczyzn i gotowość do łamania konwenansów wynika z większej niż w przypadku kobiet skłonności do podejmowania ryzyka i mniejszym wyczuleniu na zachowanie harmonii społecznej.

Lajki na Facebooku mogą być jak najbardziej realną walutą - przedsiębiorczy internauci kupują za nie usługi i produkty w zamian za promocję w mediach społecznościowych.

Za ile lajków wstawiłbyś swoje nagie zdjęcie na Facebooka?

RadioZET.pl/Kaspersky/MT