Najpopularniejsze wyszukiwania w 2016: Ewa Tylman, Euro, Pokemon GO...

Sprawdź, co znalazło się na liście najpopularniejszych fraz szukanych w Google'u w 2016 roku.

Google utworzyło specjalną stronę google.com/2016, na której możemy sprawdzić najpopularniejsze frazy wyszukiwane przez internautów z całego świata. Sprawdziliśmy, jakie tematy zyskały popularność wśród polskich użytkowników w 2016 roku i oto wyniki.

Ogólnie królującymi frazami były takie wydarzenia jak mistrzostwa w piłce nożnej i zawody olimpijskie. Ogromny bum na grę Pokemon GO, jak widać, również miał duży wpływ na polskich użytkowników.

Co ciekawe polski serial Singielka był bardziej popularny, niż premiera iPhone'a 7 i wybory w Stanach Zjednoczonych, lecz nie udało mu się pobić popularnością Donalda Trumpa.

Najbardziej zyskujące na popularności

 1. Euro 2016
 2. Pokemon GO
 3. Slither.io
 4. Rio 2016
 5. Eurowizja 2016
 6. Donald Trump
 7. Singielka
 8. iPhone 7
 9. Wybory USA
 10. Deadpool

Polacy chcieli dowiedzieć się wielu informacji na temat nowej pary prezydenckiej USA - czyli Donalda i Melanii Trump. Dosyć sporo wyszukiwań dotyczyło również Ewy Tylman, której zaginięciem żyła cała Polska.

Warto tu również wspomnieć o dużym zainteresowaniu życiem takich osobowości jak Dawid Bowie, Prince, Maria Czubaszek, Alan Rickman i Andrzej Wajda, którzy odeszli od nas w tym roku.

Ludzie

 1. Donald Trump
 2. David Bowie
 3. Prince
 4. Ewa Tylman
 5. Maria Czubaszek
 6. Melania Trump
 7. Olga Omeljaniec
 8. Alan Rickman
 9. Michał Szpak
 10. Andrzej Wajda

Wśród najpopularniejszych filmów w wyszukiwarce wygrał film o anty-superbohaterze Deadpoolu i Gwiezdne Wojny. Kolejne dwa miejsca okupowane są przez polskie produkcje Wołyń i Planetę Singli.

Interesującą informacją jest także załapanie się do zestawienia dwóch części polskiego Pitbulla - najwyraźniej reżyser Patryk Vega ma co świętować.

Filmy

 1. Deadpool
 2. Gwiezdne Wojny
 3. Wołyń
 4. Planeta Singli
 5. Legion Samobójców
 6. Zjawa
 7. Pitbull: Nowe Porządki
 8. Pitbull: Niebezpieczne Dziewczyny
 9. Spotlight
 10. Iluzja 2

Jedna z najciekawszych kategorii tych zestawień, czyli "jak..." - to wyniki wyszukiwania, w których użytkownicy potrzebowali odpowiedzi na nurtujące ich problemy. Niewątpliwie popularność gry Pokemon GO w tym roku, to sukces nie tylko na skalę polską, lecz i światową. Kolejne wyniki są równie ciekawe.

Na trzecim miejscu znalazło się pytanie o poprawną wymowę nazwy firmy produkującej kosmetyki, a dopiero za nią znalazło się pytanie o wniosek na 500 plus, któremu po piętach deptało pytanie o kartę lojalnościową Biedronki.

Mocno cieszy tutaj zainteresowanie Polaków zdrową żywnością - dania ze świeżego szpinaku i domowe lody zajęły mimo wszystko zaszczytne miejsca.

Jak...?

 1. Jak pobrać Pokemon GO?
 2. Jak grać w Pokemon GO?
 3. Jak mówić "Avon"?
 4. Jak wypełnić wniosek 500+?
 5. Jak zarejestrować kartę "Moja Biedronka"?
 6. Jak przyrządzić świeży szpinak?
 7. Jak zarabiać na blogu?
 8. Jak zrobić kotyliony?
 9. Jak odmawiać różaniec?
 10. Jak zrobić lody domowe?

Skoro w tym roku nasza reprezentacja znalazła się na mistrzostwach Europy w piłce nożnej, to oczywiście nie można by nie wspomnieć o najpopularniejszych piłkarzach wg Google'a. Pierwsze miejsce Roberta Lewandowskiego w tym zestawieniu raczej nie powinno nikogo dziwić.

Piłkarze reprezentacji w piłce nożnej

 1. Robert Lewandowski
 2. Kuba Błaszczykowski
 3. Michał Pazdan
 4. Grzegorz Krychowiak
 5. Arkadiusz Milik
 6. Bartosz Kapustka
 7. Wojciech Szczęsny
 8. Łukasz Fabiański
 9. Artur Boruc
 10. Kamil Grosicki

Jeśli jesteście ciekawi innych zestawień fraz wyszukiwanych przez użytkowników w 2016 roku, to możecie zrobić to samodzielnie wchodząc na stronę google.com/2016. Z użyciem narzędzia Google Trends sprawdzicie wyniki dla poszczególnych krajów, a także wyniki globalne.

RadioZet.pl/AM

Więcej: