Uwaga. Będzie wzrost cen za przejazd autostradami

Polska wypada dość blado po uwzględnieniu cen przejazdu za poszczególne odcinki autostrad w relacji do średnich zarobków. A ma być jeszcze gorzej.

Rozważana jest podwyżka opłat za przejazd autostradą A2 – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. Obecnie za pokonanie A2 odcinka między Nowym Tomyślem a Koninem trzeba zapłacić aż 36 groszy za każdy przejechany kilometr, co jest stawką nawet trzykrotnie wyższą w porównaniu do płatnych fragmentów podlegających GDDKiA. Jak zapewniają przedstawiciele spółki Autostrada Wielokopolska SA – zmiany w cenach nie nastąpią przed końcem ferii zimowych.

Z kolei firma Stalexport, zarządzająca między innymi odcinkiem A4 między Krakowem a Katowicami, zapowiedziała wzrost cen z 26,5 zł do 30 zł dla pojazdów dostawczych i ciężarowych, które będą obowiązywać od marca 2017 roku.

Wielu kierowców wciąż zastanawia się, czy powinno korzystać z płatnych odcinków. Przy okazji swoich rozważań warto wziąć pod uwagę to, ile czasu będziemy w stanie zaoszczędzić i o ile więcej zużyjemy paliwa. Niebagatelny wpływ na naszą decyzję powinien mieć również fakt, że podróż drogami szybkiego ruchu jest bezpieczniejsza.

Koniec końców najwięcej będzie zależało już od naszych indywidualnych preferencji, a także od stanu dróg na trasie alternatywnej.

Więcej: