Air Show 2015 już w najbliższy weekend. Co zobaczymy w Radomiu?

Atrakcje najwyższych lotów już w najbliższy weekend w Radomiu. W sobotę 22 sierpnia rozpocznie się tam kolejna edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych.

Na Air Show pojawią się asy polskiego i światowego lotnictwa. Program pokazów jest bogaty, a każdego dnia na widzów czeka aż 10 godzin widowiskowych lotów.

- Oczywiście MiG-29, oglądany na całym świecie, MiG-21, który do nas przylatuje. Na pewno Rafale, Eurofighter, F-16. Także wszystko co dziś lata na świecie, będzie w Radomiu -  opowiadał generał Tomasz Drewniak, dyrektor pokazu w powietrzu.

A ponadto śmigłowce, szybowce, repliki starych samolotów i lądowy sprzęt wojskowy. Tegoroczna edycja Air Show ma uświetnić obchody 75. rocznicy bitwy o Anglię.

Szacuje się, że w weekend w Radomiu pojawi się nawet 200 tysięcy gości. Władze miasta zapewniają jednak, że są przygotowane na przyjęcie tak wielu fanów lotnictwa.

- Logistyka jest postawiona na naprawdę wysokim poziomie, infrastruktura jest przygotowana. Myślę, że goście wyjeżdżający będą mieli naprawdę bagaż dobrych doświadczeń - przekonuje wiceprezydent Radomia Anna Białkowska.

Air Show 2015 potrwa do niedzieli wieczorem.

Radio ZET/JW/EM

Więcej: