Upadek biura podróży. Za granicą ponad 30 turystów

Biuro turystyczne BBJ Sport z Jastrzębia Zdroju (woj. śląskie) złożyło w poniedziałek oświadczenie o niewypłacalności. Ponad 90 klientów wróci z wczasów w Polsce i na Węgrzech dzięki środkom z zabezpieczenia finansowego biura.

Obecnie 31 klientów jastrzębskiego biura przebywa w węgierskim kurorcie Hajduszoboszlo, a 61 osób w polskich ośrodkach wypoczynkowych: w Rowach, Świnoujściu oraz w Ustroniu. Wszyscy wypoczywający wrócą do domów po zakończeniu turnusów, które potrwają do 18 czerwca.

„Koszty pobytu oraz powrotu zostaną opłacone z zabezpieczenia finansowego biura podróży” - podaje urząd marszałkowski w Katowicach. Zabezpieczenie finansowe wynosi w tym przypadku 50 tys. euro (ok. 215 tys. zł), co wystarczy na pokrycie kosztów powrotnej podróży turystów.

Biuro turystyczne BBJ Sport działa na rynku od 1993 r. W ostatnim czasie przeniosło swoją siedzibę z Jastrzębia Zdroju do Rudy Śląskiej. W jego ofercie były wczasy krajowe i zagraniczne, wycieczki kilkudniowe, kolonie i obozy, realizowane autokarem i samolotem.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: