Pijana matka zabrała dzieci na imprezę i przykryła je kocem. Miała 3,3 promila

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 31–letnią mieszkankę tej miejscowości, która uczestniczyła w imprezie alkoholowej, gdy w pokoju obok spały jej dzieci. Kobieta miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu i aby uniknąć odpowiedzialności, śpiące dzieci nakryła kocem, a sama ukryła się przed policjantami w łazience.

Do zdarzenia doszło w Brzeszczach w nocy z 12 na 13 grudnia 2016 roku. O godzinie 22.30 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zakłócenia ciszy nocnej. Pod wskazanym adresem policjanci zastali właścicielkę mieszkania oraz jej kilku nietrzeźwych gości, w tym pijaną matkę dwójki śpiących w mieszkaniu dzieci.

Policjanci usłyszeli podejrzane hałasy dochodzące z łazienki, w której było zgaszone światło. To właśnie tam odnaleźli nietrzeźwą 31–letnią mieszkankę Brzeszcz. Następnie sprawdzili pozostałe pomieszczenia i na jednym z łóżek znaleźli dwoje dzieci w wieku 4 i 10 lat. Były całkowicie zakryte kocem. Matką dzieci okazała się kobieta, którą chwilę wcześniej policjanci znaleźli w łazience. Badanie stanu trzeźwości 31–latki wykazało 3,39 promila alkoholu. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, natomiast dzieci pod opiekę rodziny.

Jak informuje policja, wobec kobiety zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Ponadto policjanci ustalili, że toczyło się już wobec niej odrębne postępowanie opiekuńcze. Za powyższy czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Policja/MT

Więcej: