Buty z Biedronki powodują odparzenia? „Nie mieliśmy ani jednej reklamacji”

Damskie buty marki Loft37 oferowane w sieci sklepów Biedronka miały być świetnym wyborem na lato – modne, wygodne i w dodatku niedrogie. Niektóre klientki skarżą się jednak w internecie na jakość obuwia. Biedronka zapewnia jednak, że choć sprzedano kilkadziesiąt tysięcy par butów, nie wpłynęła żadna reklamacja.

Buty Loft37 zwykle kosztują kilkaset złotych, dlatego oferta Biedronki była bardzo korzystna. Jak informuje portal Zet Chilli, można było je dostać za niecałe 30 zł.

W ostatnich dniach w internecie rozpętała się jednak burza. Użytkowniczka Instagrama o pseudonimie Koprowka opublikowała zdjęcie obdartych pięt i oskarżyła Loft37 o produkowanie butów złej jakości. „Wasze buty są szkodliwe dla zdrowia” - napisała. Post szybko zyskał popularność wśród internautów. Także inne klientki skarżą się na sposób wykonania obuwia, choć nie brakuje także głosów osób zadowolonych z zakupu.

Zarówno Loft37 jak i Biedronka zapewniają, że buty posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i nie powinny powodować żadnych ran, a obdarcia i odparzenia mogą wynikać z noszenia butów w złym rozmiarze. „Wysuwanie tezy lub sugerowanie rzekomej szkodliwości produktu dla zdrowia, na podstawie pojedynczych sygnałów od klientów, jest z naszej perspektywy niedopuszczalne” – informuje w komunikacie firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka.  Sklep zapewnia również, że nie otrzymał żadnej reklamacji w sprawie butów.

Z kolei Loft37 w jednym z postów na swojej stronie na Facebooku przekonuje, że całą sprawa  to jedynie „chęć zrobienia afery”. Firma zapowiedziała nawet kroki prawne wobec „osób, które podając nieprawdziwe informacje psują dobre imię naszej marki”.
Buty zaprojektowane i stworzone według najnowszych trendów

Radio ZET/MW

Wygodne półbuty damskie

Więcej: