Cezary Grabarczyk usunięty z zarządu PO

Dotychczasowy wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk został podczas posiedzenia Rady Krajowej odwołany z zarządu partii. Jego miejsce w kierownictwie zajął Borys Budka. Nowym wiceszefem został także Tomasz Siemoniak, a skarbnikiem - Mariusz Witczak.

Przed posiedzeniem Rady odbyło się spotkanie zarządu Platformy, podczas którego szef PO Grzegorz Schetyna złożył Grabarczykowi propozycję, by sam zrezygnował z funkcji wiceszefa i pozostał w zarządzie. Ten odmówił jednak i w tej sytuacji członkowie Rady głosowali nad usunięciem go z władz PO.

"

W polityce potrzebne są czyste sytuacje i takie jednoznaczne, i dzięki temu przewodniczący ma swobodę w doborze współpracowników. Propozycja, którą otrzymałem, świadczyła o braku zaufania - powiedział Grabarczyk, pytany dlaczego nie przyjął oferty Schetyny. "

Zadeklarował, że będzie "gotów do tego, żeby zmierzyć się z Grzegorzem Schetyną w następnych wyborach na szefa Platformy".

Rada Krajowa uzupełniła ponadto skład zarządu krajowego - nowymi jego członkami zostali między innymi były wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski oraz były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Ściągnij darmowy program do rozliczania PIT-ów i wspomóż Fundację Radia ZET

Budka został dodatkowo wybrany wiceprzewodniczącym, w miejsce Grabarczyka. Wiceszefem został też były szef MON i były wicepremier Tomasz Siemoniak. Członkowie Rady wskazali też nowego skarbnika - posła Mariusza Witczaka.

Radio ZET/PAP/MS

Więcej: