Pasażerowie LOT uważajcie! Strajk odwołany, ale utrudnienia będą

Ostrzegamy pasażerów LOT - w czwartek odwołane są niektóre rejsy. Personel pokładowy zrezygnował wprawdzie z zapowiadanego dwugodzinnego strajku, ale i tak pasażerów czekają utrudnienia.

Związkowcy domagali się wzrostu wynagrodzeń. Protest miał odbyć się w godz. 6.30 - 8.30.

P.o. rzecznik prasowy LOT Adrian Kubicki wyjaśnił, że przygotowując się do ewentualnego strajku przewoźnik musiał wprowadzić zmiany w rozkładzie.

Odwołane będą cztery rejsy do i z: Wrocławia (LO 3851 / LO 3852), Krakowa (LO 3903 / LO3904), Katowic (LO 3877 / LO 3878), Budapesztu (LO 533 / LO 534) z Lotniska Chopina. Pasażerom tych rejsów zapewniona będzie możliwość przelotu kolejnym połączeniem na tej trasie.

Loty, które miały zostać przełożone, odbędą się zgodnie z rozkładem. Chodzi o loty do: Pragi ((LO 523) – o 7.15, Brukseli (LO 235) - o 7.20, Amsterdamu (LO 265) – o 7.20, Kopenhagi (LO 463) – o 7.20 i do Szczecina (LO 3931) – o 7.30.

Ze wszystkimi pasażerami odwołanych i przełożonych rejsów, którzy przy zakupie biletu podali swoje dane teleadresowe, LOT kontaktuje się osobiście. Dla pozostałych uruchomiona została specjalna infolinia 0048 22 5779573, na której można uzyskać wszelkie informacje i pomoc w zmianie rezerwacji biletów.

Związkowcy porozumieli się z władzami LOT

 Szef Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego powiedział, że doszło do porozumienia z władzami LOT ws. zwiększenia wynagrodzeń.

- Budżet jest zwiększony. Negocjacje będą trwały, ale o sam podział tej kwoty. Prosiliśmy o dodatkowe 2 mln zł. Zostały one przez zarząd położone na stole dla wszystkich związków. Mając na względzie dobro firmy, strajk odwołaliśmy - powiedział Grzegorz Włodek, szef Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego.

Od dwóch lat wszystkie związki zawodowe działające w PLL LOT S.A. są w sporze zbiorowym z zarządem spółki. Związkowcy chcą m.in. przywrócenia zasad wynagradzania z 2010 r. i podniesienia płacy zasadniczej. Według nich po zmianach wynagrodzenia dla personelu pokładowego i pilotów spadły o ok. jedną trzecią.

Radio ZET/PAP/ucha

Więcej: