Dzień darmowej dostawy 2016: kiedy wysyłka za darmo?

Dzień darmowej dostawy to kolejne "zakupowe" wydarzenie, które - obok Czarnego piątku i Cyberponiedziałku ułatwia robienie zakupów. Kiedy jest Dzień darmowej dostawy 2016 i o co w nim chodzi?

Zakupowa gorączka po Czarnym piątku i Cyberponiedziałku nie zdąży opaść, bo nadchodzi kolejna okazja: Dzień darmowej dostawy. To ogólnoświatowa akcja, w której udział biorą tysiące sklepów internetowych. Idea polega po prostu na tym, by każdemu klientowi zagwarantować możliwość zakupu towaru i bezpłatnej dostawy w wybrane miejsce.

Kiedy jest Dzień darmowej dostawy 2016?

Akcja pod nazwą Free Shipping Day jest znana zagranicą od wielu już lat. Jest to nic innego jak darmowa wysyłka z gwarancją doręczenia przed Bożym Narodzeniem. Dlatego też uznawana jest za świetny moment do zakupu prezentów w sieci.

W Polsce Dzień darmowej Dostawy cieszy się kilkunastoletnią tradycją. Pierwsza akcja tego typu zorganizowana została w 2008 roku. Początkowo udział w niej brały tylko wybrane e-sklepy. Dziś jednak jest to bardzo popularne wydarzenie i korzysta z niego co siódmy klient sklepów internetowych. Obroty sklepów tego dnia wzrastają dwukrotnie; znacznie większa jest też liczba transakcji. Korzyść z zakupów tego dnia mają zarówno sprzedawcy, jak i klienci, którzy - jak wynika z badań - często skłonni są nawet kupić więcej, jeśli w zamian dostaną darmową wysyłkę. Jest to więc istotny "wabik", który właśnie w Dzień darmowej dostawy przyciąga bardzo wielu klientów. W 2016 DDD w Polsce odbędzie się we wtorek 29 listopada. Bezpłatna wysyłką w sklepach biorących udział w akcji objęte są wszystkie zakupy, dokonane od godziny 00.01 aż do 23.59.

Dzień darmowej dostawy: sklepy, które biorą udział

Lista sklepów, które biorą udział w Dniu darmowej dostawy, jest dziś długa. Znajdują się na niej sklepy niemalże z każdym rodzajem asortymentu, z kategorii takich jak AGD i RTV, bielizna, biuro i firma, Biżuteria, budowa i remont, delikatesy, dom i ogród, erotyka, gry i konsole, komputery, książki i komiksy, obuwie, odzież - i wiele innych.

Pełną listę znaleźć można na stronie dziendarmowejdostawy.pl.

Skorzystacie z okazji?

Więcej: