Schetyna: nie ma dla mnie ważniejszej rzeczy niż odebrać władzę PiS

Nie ma dla mnie ważniejszej rzeczy, niż odebrać władzę PiS, bo niszczy ten kraj - powiedział w środę w Szczecinie przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna. Jak mówił, zatrzymanie PiS w wyborach samorządowych, zwiększy szanse PO na wygraną w wyborach parlamentarnych.

- Musimy być gotowi do przyspieszonych wyborów samorządowych” -– powiedział Schetyna na otwartym spotkaniu z kilkudziesięcioma sympatykami PO.

- Dlatego będziemy walczyć o każdego radnego sejmiku wojewódzkiego, o każdego prezydenta ze 102 prezydentów w miastach prezydenckich po to, żeby powtórzyć wariant z lat 2006-2007. Bo jeżeli zatrzymamy ich w wyborach samorządowych w 2018 r. lub jeżeli będą przyspieszone jesienią 2017 r., to zwiększymy szanse na to, żeby wygrać wybory parlamentarne” –- zapewnił Schetyna.

Podkreślił, że PO musi być i będzie przygotowana do najbliższych wyborów parlamentarnych. Zdaniem Schetyny, do wyborów muszą być gotowe także środowiska obywatelskie czy ruchy miejskie. „

- Musimy szukać otwarcia na taki sposób myślenia nawet, jeżeli się różnimy i te różnice są poważne. To nie jest ważne, bo się będziemy kłócić później, jak Polska będzie normalnym i demokratycznym krajem, gdzie wszyscy będziemy się czuć jak u siebie” –- stwierdził szef PO.

Spotkanie ze Schetyną w Szczecinie było jednym z 20 zaplanowanych tego dnia na Pomorzu Zachodnim spotkań parlamentarzystów PO z mieszkańcami regionu. Politycy tej partii poruszają na nich bieżące wydarzenia polityczne i konsultują jej nowy program „Polska Obywatelska 2.0”.

RadioZET.pl/PAP/DG

Więcej: