Od września w Warszawie darmowa komunikacja miejska dla uczniów

Od 1 września transport publiczny dla uczniów podstawówek i gimnazjów będzie darmowy - zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dotyczyć to będzie zarówno dzieci uczących się w Warszawie, jak i zamieszkałych w stolicy, ale uczęszczających do szkół w innych miejscowościach. 

Prezydent Warszawy ogłosiła tę wiadomość na swoim Twitterowym profilu:

"Karta Ucznia to inwestycja w edukację i przyszłość. Zyskają na tym domowe budżety, zwiększy się liczba pasażerów i samodzielność dzieci" - czytamy w poście. Na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji prasowej przekonywała również, że decyzja taka pozwoli odciążyć domowe budżety, gdyż rodzice mniej środków będą zmuszeni przeznaczać na paliwo do samochodów, którymi dotychczas odwozili swoje potomstwo. 

Rozporządzenie obejmie dzieci ze szkół podstawowych oraz istniejących jeszcze przez dwa lata gimnazjów - zarówno w przypadku uczniów stołecznych placówek, jak i tych zameldowanych i zamieszkałych w Warszawie, ale dojeżdżających na lekcję do innych miejscowości. 

Jak podaje portal TVN Warszawa, uczniowie "będą podróżować na podstawie spersonalizowanych kart miejskich. Wnioski o ich wydanie szkoły prześlą do Zarządu Transportu Miejskiego. Uczniowie mieszkający w Warszawie, a uczący się w innych miejscowościach, będą mogli wyrobić kartę w każdym punkcie obsługi pasażerów ZTM. Uprawnienia będą wgrywane na okres nie dłuższy niż 4 lata". 

Oczywiście, ostateczna uchwała w tej sprawie jeszcze nie została wprowadzona, ale jest to jedynie formalność, gdyż popierająca ją PO ma w radzie miasta większość. 

RadioZET.pl/Twitter/TVN Warszawa/MP

Więcej: