Pamiętacie kiermasz małej Asi? Ośmiolatka znów pomaga!

O akcji 8-letniej Asi z Poznania usłyszała cała Polska. Dziewczynka zorganizowała kiermasz, w czasie którego zbierała pieniądze na pomoc swojej chorej mamie. Teraz dziewczynka szykuje kolejną akcję, tym razem dla 15-letniego Miłosza.

Za kiermaszem stoi radny z Kluczborka i miejscowy społecznik Stanisław Konarski. Na początku września pomógł Asi w zorganizowaniu kiermaszu w Poznaniu. Dziewczynka planowała sprzedawać losy na loterię i swoje zabawki, by zdobyć pieniądze na leczenie swojej chorej matki. Rozwiesiła po swojej okolicy odręcznie napisaną kartkę z informacją o kiermaszu. Zdjęcie ulotki szybko rozeszło się po sieci.

Akcja okazała się wielkim sukcesem, udało się wówczas zebrać ponad 100 tys. zł. Jak podaje „Nowa Trybuna Opolska” w niedzielę Asia zamierza pomóc 15-letniemu Miłoszowi z Kluczborka (woj. opolskie). Pojedzie tam razem z ojcem i weźmie udział w kiermaszu. Odbędzie się on w godz. 11.00-15.00 na pl. Konstytucji 3 Maja.

CZYTAJ WIĘCEJ O KIERMASZU ASI Z POZNANIA

Chłopiec ma porażenie mózgowe, padaczkę i wadę serca. Rodzina Miłosza potrzebuje pieniędzy, by zapewnić mu rehabilitację i odpowiednie warunki w mieszkaniu.

Miłoszowi można pomagać także za pośrednictwem Fundacji Onkologiczno-Hospicyjnej Samarytanin. Jej numer konta to 66 2130 0004 2001 0564 1105 0001 Z dopiskiem: dla Miłosza Janasa.

Radio ZET/NaTemat.pl/„Nowa Trybuna Opolska”/MW

Więcej: