Pod Radomiem jest nowe państwo bez VAT-u i podatku dochodowego

Brzmi jak żart, ale nim nie jest: pod Radomiem powstało nowe państwo - Królestwo Kabuto. Jego założycielem jest Mieszko Makowski, który swoje działania oparł na konwencji w Montevideo z 1933 roku. W Kabuto nie ma VAT-u ani podatku dochodowego.

"Główne terytorium Królestwa Kabuto znajduje się na dotychczasowym terra nullis znanym pod nazwą Dixon Entrance oraz na obszarach wodnych na północ od linii „A-B” wyznaczonej przez trybunał arbitrażowy w 1903 roku. Oba obszary, do których żadne inne państwo nie rościło prawa własności, mają około 72 km2 i 1,4 km2. Terytorium wodne zostało zajęte drogą proklamacji przez Władcę Kabuto – Mieszka Makowskiego" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Królestwa Kabuto governmentkabuto.info. Kraj znajduje się około 25 kilometrów od Radomia (państwo stowarzyszone), a dodatkowo przynależą do niego obszary, znajdujące się obok Kanady oraz kolonia przy granicy Chorwacji. Stolicą kraju jest Quiet Depth, czyli Cicha Głębia, a państwo jest monarchią z językami urzędowymi polskim i angielskim.

Na stronie internetowej Królestwa możemy poznać też strukturę władz państwa, liczbę ministerstw (m.in. gospodarki, administracji i informacji, skarbu państwa, edukacji i cyfryzacji oraz sportu i turystyki), a także przeczytać najważniejszy dokument państwa, którym jest "Statut Organiczny Królestwa Kabuto". Statut ogłoszony został 20 października 2016 roku przez lorda Kabuto, którym jest oczywiście założyciel - JLM Mieszko Makowski. Dodatkowym dokumentem regulacyjnym jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z wyłączeniem artykułów ograniczających suwerenność Królestwa Kabuto.

Chcecie dostać obywatelstwo Królestwa Kabuto? Droga do tego nie jest trudna. Jak głosi Statut, "Obywatelem Kabuto jest każdy, kto złożył deklarację rozpatrzoną pozytywnie przez właściwe ministerstwo". W Królestwie można założyć też swoją firmę. Jedyne, co trzeba zrobić, to wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 2 tys. zł (oraz wypełnić stosowne dokumenty). Nie ma VAT-u ani podatku dochodowego, brak jakichkolwiek opłat administracyjnych. Czyż to nie brzmi zachęcająco? Odważnych szczęście wspiera - jak brzmi motto Kabuto.

W tej chwili nowe państwo liczy już 611 obywateli. Jesteście zainteresowani?

Czy wystąpisz o obywatelstwo Kabuto?

źródło: governmentkabuto.info

RadioZET.pl/Anna Skalik

Więcej: